Subiect: Despre pecete
View Single Post
  #115  
Vechi 15.02.2016, 20:53:51
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Cu cata siguranta afirma unii ca nu e nicio problema daca iei cip implantat! Stiam eu ca o sa traiesc sa vad scris si asa ceva!
Da, pentru ca tu "incarci" cipul (care e un obiect neutru) cu energia fiarei. Si nu banuiesti ca tocmai prin aceasta investitie personala te cipuiesti singura, de numa-numa....
Nici un cip, Antonia, nu te poate rani mai mult prin el insusi decat propria ta investitie ori credinta in puterea malefica a lui. Nici dracul insusi nu te-ar rani de nu i-ai acorda credit, in fel si chip. (era sa scriu cip!)
Revezi, te rog, cartea Sfantului Hrisostom despre puterea limitata a diavolului, si nu te mai incatusa atat, singura.
Tu nu vezi ca sfintii vor sa ne descatuseze de boala, moarte si diavoli? Tu de ce te opui lor, investind in energia contrarie?
Antonia, oare oamenii care au ajuns deja in iad au fost cipuiti? Nu oare propriul cip al faradelegii i-a condus acolo?
Nu-i necredinta, prostia, ignoranta, rautatea, nerabdarea, curvia, ucigasia, neiubirea etc. - un cip suficient de puternic?
Oare noi am terminat cu toate aceste cipuri si ne temem azi doar de cipul acela din piele?...
In ce ma priveste, am deja atatea cipuri de dezinstalat in sufletul meu incat, crede-ma de voiesti, putin imi pasa de cipul noii tehnologii. Sunt vechi, Antonia, sunt foarte vechi...:)