Subiect: Cazul Ungheni
View Single Post
  #11  
Vechi 18.05.2008, 14:23:45
dorstor dorstor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.12.2007
Mesaje: 357
Implicit

Sa incerc sa va raspund:Conform legilor din UE proprietarul de drept are dreptul de a demola constructiile din proprietatea sa in baza unei autorizatii legale in aceste sens.Ca atare de vreme ceBGC nu a considerat ca trebuie sa introduca in instanta o
actiune revendicativa nu vad ce drept legal are sa se planga.Poate doar daca era monument istoric declarat legalDin cata tiu eu drepturile proprietatii sunt prevazute in constitutia Romaniei si in cea Europeana.Nu va suparati, daca BGc nu este in proces pt acea biserica eu consider un abuz protestul ei,iar daca avea de revendicat trebuia sa actioneze,in instanta.Aceasta interventie fara drept legal de proprietate pe la diferite autoritati eu o consider o sicanare a BOR chiar daca din punct de vedere istoric ae exista si motive sentimentale pt protest.Si cu practicarea sicanarii nu se poate vorbi de un spirit ecumenic ci de ceva fatarnic.Ai dreptate ,mergi in instanta,nu ai mers in instanta nu sicana.Asa este de bun simt!!!de ce nu ati actionat pana acum macar pt declararea acelei bisericute monument istoric?Interesanta tactica cumenista a BGC.
Reply With Quote