View Single Post
  #11  
Vechi 14.06.2016, 16:47:05
AlexandruCR AlexandruCR is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.06.2016
Locație: Craiova
Religia: Ortodox
Mesaje: 11
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sophia Vezi mesajul
...
Multumesc, sophia. Ai spus exact ce gandeam. Unii sufera de pacatul mandriei si cred ca stiu mai bine ce cauti sau ce trebuie sa cauti. Intr-adevar domnul Mihnea are niste postari de groaza daca te uiti la istoricul dansului. Face mai mult rau decat ajuta. E bine sa nu le raspundem pentru ca o sa te judece si o sa faca flame si offtopic pana deviem de tot de la subiect. Nu stiu de ce presupun toti din start ca esti vreunul care nu s-a spovedit sau rugat niciodata si care cauta nu stiu ce vrajitor sau deschizator de carti.
Si uita ca pe vremea lor se duceau toti la Boca, Cleopa sau Parvu. Daca ai o problema fizica te duci la doctor. Daca ai o problema sufleteasca te duci la un doctor al sufletului. Unii sunt mai buni ca altii, la fel cum e si cu primii. Daca ai o problema mai serioasa nu te duci la doctorul din sat, cauti unul cat mai bun. Nu vedeti cum se duc politicienii in strainatate sa se opereze?
Nu cred ca e cineva pe forum care sa intrebe ceva serios fara sa fi incercat sa se roage mai intai, sa se spovedeasca/impartaseasca, sa se consulte cu duhovnicul sau, sa caute sfaturi la preotii din orasul lui, sa citeasca Biblia sau alte carti, sa cumpere si sa citeasca zeci de acatiste ale Sfintilor, etc. Sau sa incerce sa se indrepte si sa ii fie pe plac lui Iisus. Voi credeti ca ne sculam intr-o zi si ne gandim : hai sa intreb pe forum mai intai si dupa le incerc pe toate ? Probabil ca voi sunteti atat de desavarsiti ca doar spuneti rugaciunea inimii si imediat sunteti ajutati, nu?

Cine are urechi de auzit, sa auda. Dar, ma astept, asa cum ma asteptam si cand am deschis threadul, sa primesc in continuare mesaje rautacioase.

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
Multumesc! Am mai vorbit cu dansul si am primit sfaturi bune.
Reply With Quote