View Single Post
  #111  
Vechi 30.12.2009, 21:17:00
alexandra05's Avatar
alexandra05 alexandra05 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Exista un cuvant pentru ce faceti voi aici se numete circle jerk, in fine. Crede-ma intro societate in care absoltu toti cei din jurul meu erau crestini mia fsot greu sa gasesc lumina, si ce spui tu e exact opusul nu e negare, il elimin pe D-zeu sil inlocuiesc cu ceva mult ma i greu de inteles si apreciat si care-i face pe multi sai doar capul, STIINTA, defapt cand este dumnezeu atunci e tot simplu, Cred ca un milion din toate cartile din lume daca ar fi dupa crestini ar putea fi inlocuite cu o singura fraza "dumnezeu a facut-o", tot ce inseamna istorie, biologie, geologie, fizica, chimie toate are fi reduse la "d-zeu a facut-o" si azi am trai ca in timpurile biblice care va plac asa de mult. E mult mai greu sa incerci sa intelegi universul deacat sa renunti si sa zici, "na in fine nu stiu dar nu vreau sa recunosc deci o sa ma dau destept si am sa dpun ca D-zeu a facut-o.
Da stiinta, cea care ne spune ca am evoluat atunci de ce nu mai evoluam? De ce maimutele au ramas aceleasi de mii de ani, cum explici faptul ca din nimic a aparut viata, din punct de vedere logic nimic reprezinta lipsa, lipsa de viata, de oameni, de animale de TOT. Nu-mi invoca faptul ca noi crestinii credem ca inainte de a fi facuta lumea a fost nimic pentru ca am sa-ti spun ca a fost DUMNEZEU. Daca credeti cu atata tarie ca noi nu gandim logic de ce nu incercati sa analizati teoriile voastre). Sigur....este usor sa spui nu exista Dumnezeu totul a fost facut de oameni exista stiinta, oare asta nu ar implica existenta unei forme de viata extrem de inteligente? pe cand noi nu atingem acea extrema. Daca viata a aparut din apa am sa va rog pe voi ateii sa faceti o expeditie pe luna in cautarea unei forme de viata.