View Single Post
  #58  
Vechi 10.06.2011, 20:18:21
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Am inteles ca exista "tehnici"moderne pentru indepartarea tatuajelor . Si inainte se efectuau , dar locul "nebuniei " ramanea vizibil ! Intr o epoca in care doamnele se transforma din nou in domnisoare , domnii in doamne , si doamnele in domni , niste tatuaje "nevinovate " dispar cat ai clipi din ochi !
Asa este dar indepartarea unui tatuaj te costa mult mai mult decat ai dat ca sa ti-l faci, iar in Romania nici nu stiu daca exista centre dotate cu aparatura necesara in acest sens. Ce sa mai adaug ca din cate am inteles intr-un documentar mai vechi legat de subiect, atunci cand iti indepartezi un tatuaj te expui foarte mult la riscul cancerului de piele.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote