Subiect: cometa ucigasa
View Single Post
  #10  
Vechi 06.09.2011, 16:25:39
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de steliana-steli Vezi mesajul
buna tuturor.ce parere aveti despre ceea ce se spune la tv ca pe 26 luna aceasta va distruge din omenire cometa aceea ucigasa?
Eu am mai multe pareri:

1. Nu trebuie sa dam crezare tuturor basmelor si stirilor alarmiste de la TV. Marea lor majoritate sunt aberatii.

2. Viata noastra e in mana lui Dumnezeu si putem fi chemati in orice moment sa dam socoteala pentru ea. Dumnezeu poate folosi pentru a ne chema o boala, un accident, o cometa, etc. Noi trebuie doar sa fim pregatiti in orice moment, cu o viata curata crestineasca. La urma urmei putem muri si inainte de 26 septembrie, de ex. da maine o masina peste noi si am ajuns in fata lui Dumnezeu sa dam socoteala de viata noastra.

3. Exista si alte evenimente care pot cauza prabusirea civilizatiei actuale, prabusire toatala sau partiala. De exemplu un cutremur (cica am avea cate unul mare la fiecare 30 si ceva de ani), sau niste explozii solare de puterea celor din 1859 (http://en.wikipedia.org/wiki/Solar_storm_of_1859). Daca si cand va fi asa ceva, asta doar Dumnezeu stie. Pacatele lumii cer pedepse...

Bogdan.
Reply With Quote