View Single Post
  #13  
Vechi 30.04.2009, 08:04:04
windorin's Avatar
windorin windorin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.402
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sherlock_holmes Vezi mesajul
Si te poti ruga ?
Eu cred ca nu m'as putea ruga in discoteca. Cu toate ca, tinand cont ca nimic de acolo nu ma face sa ma simt acasa, s'ar putea ca tocmai strainatatea mea pe care as simti'o acolo sa ma apropie de Dumnezeu si sa zic: "Doamne, cat de minunate sunt lucrurile Tale. Cat de minunat este cerul si pamantul, natura si animalele, oamenii si toate celelalte." Contrastul de acolo cred ca m'ar ajuta, insa nu mizez pe aceasta, caci ispitele te fac sa vezi altfel lucrurile. Cel intarit nu va avea nici o problema, nu'L va pierde pe Dumnezeu, ba mai mult, poate va reusi sa mangaie si un suflet trist, ajuns pe acolo din teama de singuratate.

S'a randuit pana acum sa particip la destule petreceri (zile de nastere, chestii din astea cu muzica la gramada si altele asemenea) si am simtit bucurie. Bucuria intalnirii unui om minunat. Tinand cont ca dansez prost si vorbesc mult, se facea ca de fiecare data gaseam un om cu care nu ma mai opream din povestit. De fiecare data alt si alt stil, care mai de care mai nou si mai interesant, diferit de mine, si imi dadeam seama ce oameni minunati pot fi prin acele medii.
__________________
"Intru aceasta vor cunoaste toti ca sunteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii fata de altii." (Ioan 13,35)
"Va spun ca pentru orice cuvant desert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteala in ziua judecatii." (Matei 12,36)

Reply With Quote