View Single Post
  #22  
Vechi 01.05.2009, 09:00:32
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Citat:
Īn prealabil postat de veilur Vezi mesajul
Eu nu inteleg de ce amestecati ciorba cu friptura? Pai e foarte clar ca din moment ce ai hotarat sa te duci in discoteca sau in club, pai nu te duci fratioare sa te rogi, ci ca sa te distrezi, destul de simplu, nu? Personal asa gandesc, vrei rugaciune > te duci la biserica, vrei distractie > te duci in club, si atat. Eu niciodata nu am stat sa ma gandesc daca e bine sa ma rog intr-o discoteca sau nu, pentru ca e chiar penibil. E ca si cum as sta sa ma gandesc: 'da oare-i bine sa ma distrez in biserica? Cum suna? Foarte aiurea!!! Intrebari de baraj
Si tu ai dreptate Stefane. Insa cum eu m-am casatorit foarte tanara (daca ar fi sa o iau de la capat as face la fel) nu prea am avut timp de discoteca. Insa..la un grup de "Satira si umor" cum era pe vremea aceea..tot am fost. Deci nu sunt chiar crescuta in rugaciune.. Eu acum gandesc ca un om de 40 de ani si mai mult, ca o mama a 2 copii. Si mi-ar cam placea sa "tai" discoteca de pe lista. dar..de vor voi..nu voi fi tiran, voi incerca sa fiu o mama intelegatoare ce sade acasa s se roaga (atat cat poate ea) sa fie paziti copilasii ei. Poate e greu sa ma intelegi acum, poate cand vei fi tata..vei gandi ca mine, Cine stie?
Reply With Quote