View Single Post
  #211  
Vechi 15.03.2010, 09:49:55
casiana's Avatar
casiana casiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Eu personal nu am vazyt inca barbati in maieu sau in pantaloni scurti in biserica, prin urmare daca astfel de cazuri sunt nu pot decat sa cred ca-s mult mai rare decat in cazul femeilor, fiindca femei decoltate, cu fustita scurta sau cu capul descoperit vad in fiecare duminica.
poate pt ca esti barbat si tocmai de asta nu ti-au sarit in ochi barbatii in maieu sau cu tricouri transparenta, sau cu camasile descheiata...afla ca eu am vazut zeci astfel de cazuri atat in manastiri cat si in bisericile de mir (nu mai zic de cei cu cercei in urechi si cu batic pe cap..)... Poate ca nu ai vazut tocmai pentru ca ai timp sa analizezi si sa judeci doar imbracamintea celor de sex opus.. . La sfarsitul Sfintei Liturghii, dupa cuvantul de invatatura, un parinte a recunoscut, ca si lor le este mult mai greu sa observe barbatii care vin imbracati necuviincios in timp ce imbracaminte femeilor care lasa de dorit le iese f usor in evindenta, si ca regulile de buna cuviinta in biserica sunt si pt barbati nu doar pt femei..poate ar fi cazul sa recunosti si tu asta.
__________________
Ma plangeam ca n-am bani pentru sandale, pana cand m-am intalnit cu un om fara picioare...
"Cred, Doamne! ajuta necredintei mele!"(Marcu, 9:24)
Reply With Quote