View Single Post
  #22  
Vechi 29.11.2015, 12:42:48
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Eu nu cred ca o să mai pot împărtăși copilul
Până acum m-am descurcat de câteva ori, după botez. Primele dați a fost ok, la biserică unde am.botezați, apoi am fost mai aproape și dormea, nu s-a trezit, nu cred ca a înghițit ceva, s-a trezit apoi pe drum și a plans:; dată urm am fost unde mergeam înainte și unde aveam duhovnicul și i-am găsit bucățică pe mânecă o scuipase și i-am bagato io la loc în gură ( dar numai pute merge acolo ca e prea departe și m-am cam și supărat pe pr), iar sb trecută pe 21 am ajuns in altă parte tot aici aproape și am găsit un pr f drăguț și cumsecade ( nu cred ca e de aici, nu lăm mai văzut până atunci) , fata dormea dar s-a trezit și s-a strâmbat f rău, ca la medicamente, apoi mi-a plâns tot drumul nici nu am mai putut merge unde aveam treabă la cumpărături. A două zi duminică a zis tasu să no mai duc ca ce mi-am.făcut abonament???
Acum de vreo 3 zile nammai scoso afară deloc ca e frig. Și nu cred ca o mai pot scoate vreodată înainte de 12-1 cnd se mai încălzește.
Afară de asta fata mea a început sa-,și bage mâna în gură, salivează cam mereu și regurgitează când nu te aștepți și știu ca nu e ok după împărtășire. Plus ca deja nu mai e mereu cuminte după cum văd
Și apoi mă întreb dc fac o pauză până la primăvara să zicem, atunci o să mai vrea sau o să se sperie și să protesteze?
Oricum după 2 ani va tb so duc nemâncată și ori no să vrea ea ori no să mă lase taicasu...

Afară de asta de ce tb să ne împărtășim? Ca să avem " viață veșnică "? Pai și cei care suntem păcătoși și nu ne împărtășim? Când vom muri nu ne mai ducem la doamne doamne, o să rămânem în pământ să ne mănânce viermii? sau cel puțin așa o să creadă copiii dc le spunem ca ei tb să se împărtășească și noi nu...( ca doar nu le putem spune ca noi o să ne ducem la dr***, ar fi prea dureros pt ei ca ei totuși ne iubesc până la o vreme...)
Așa ca coect ar fi ca toata lumea să mearg la doamne doamne indiferent dc se împărtășește sau nu...
Ca dc ar fi cum se spune ar însemna ca sunt avantajați aia care mor mai tineri și nu apuca să face păcate, nu??? Nu așa îi consolam pe cei cărora le moare cineva înainte de vreme, ca la iubit Dumnezeu și la luat la el? Dar atunci înseamnă xa pe ăștialalți care ne lăsa să trăim mai mult și să păcătuim ne iubește mai puțin???
Reply With Quote