View Single Post
  #743  
Vechi 21.10.2016, 16:17:56
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit Deci vezi că se poate?

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
....................(ai dreptate, nu te contrazic, așa este)....................................

Am fost cât de sincer am putut, ți-am explicat cât de sincer și simplu am putut.

Când vom vorbi deci și despre trâmbițe ? Când îmi răspunzi la întrebări ?
Nu te grăbi ci lasă-mă să mă bucur că însfîrșit n-ai mai fost josnic ci ortodox, însfîrșit cauți să cunoști, vrei să cercetezi, vrei să te lămurești, să te edifici și ești dispus să-ți lași credința în Mîna Domnului să te călăuzească pentru ca să poată Credința ta să creadă cu Adevărat și să-L urmeze, însfîrșit vrei să urmezi Adevărul și numai Adevărul cu multă sinceritate nefățarnică și nu ți-e frică să ieși din superstițiile și ideile fixe pe care ți le-ai fixat din interesele altora.

Cred că acum ești pe Calea cea bună... acum ai învățat să te smerești și să fii un ortodox creștin care știe și să asculte și nu doar să vrea să fie ascultat, de toți, de toată gLumea.

Deci deocamdată lasă-mă să mă bucur pentru tine că ai ieșit din groapă și ai început să-L cauți pe Dumnezeu ca să-L urmezi pe Mîntuitorul... pe păstorul ceresc Cel cu sfînta Cruce!

Nu te grăbi ci lasă să ți se depună în liniște, în inimă, această frumoasă și bună atitudine pozitivă pe care o ai.

Lasă un pic să se facă liniște și bunătate în Casa Tăcerii.

Continuăm imediat Dialogul...

Last edited by vsovi; 21.10.2016 at 16:22:22.
Reply With Quote