Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #28  
Vechi 05.10.2007, 15:53:04
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ancah
Andreea, te rog nu te supara. Pur si simplu ne-ai surprins cu cererea ta. De obicei parintii cauta un nas copiilor. Eu pana acum nu am auzit ca un nas sa caute copii de botezat, cu exceptia femeilor care au canon din cauza avorturilor. Nu ca ar fi ceva rau, doar neobisnuit, pana acum cel putin pentru mine.
Uite, am o idee: poti intreba la maternitate. Acolo vei gasi cu siguranta pe cineva.
De fapt ceea ce e ciudat, este faptul ca ti-ai luat canon fara binecuvantarea duhovnicului. Sa nu te miri, deci, de cele cate ai auzit pana acum. Noi toti stim, ca e bine ca omul sa aiba duhovnic, de care sa asculte. Poate ca duhovnicul iti va da alt canon; te-ai gandit la asta?
am vb deja cu duhovnicul meu, a zis ca e un lucru bun.chiar mi-a zis ca daca aude, imi zice daca gaseste pe cineva care are copii de botezat si nu are nas.
da, probabil este neobisnuit, dar am explicat!
bunica mea are avorturi si deja e batrana.si a suferit destul din cauza asta.toti copii ei au fost nefericiti in casnicie.mama a divortat si a ramas singura cu 2 fete.un unchi s-a casatorit cu o femeie divortata si cu un copil, si aia nu i-a mai facut copii, i-a avortat.celalat unchi are 40 de ani si e necasatorit...
zic si eu, poate se mai spala din pacate.atat ale ei, cat si ale mele, caci, desi nu am facut avorturi, am si eu pacatele mele
si am zis ca botezul copiilor, e cel mai nimerit, daca pot sa zic asa...poate mai fac si alte fapte mai bune, dar...sincer, imi doresc f f mult sa am ocazia sa botez iar!
Reply With Quote