View Single Post
  #17  
Vechi 08.05.2022, 13:02:22
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Interesantă treabă, intru pe canalul youtube al Trinitas tv și mă uit la câte vizualizări s-au strâns la Sfânta Liturghie - Catedrala Patriarhală - Duminica Mironosițelor - deci Liturghia Duminicii zilei, deja sunt 5.600, doar pe youtube în mai puțin de o oră de la difuzare(nu sunt adunate într-o săptămână), e adevărat că live-ul are 3 ore, unii s-or fi uitat doar la utrenie și în rest poate au fost.

Deci prin canalele de net doar youtube/facebook se duc vreo 15.000-20.000 de vizualizări minim fără tv / Duminică când e vreme bună însorită și se poate participa.

Văd că și pe canalul părintelui Vasile Ioana se transmite și sunt vreo 800 constant și 3900k la finalul încheierii transmisiei.
Reachul e peste 50.000 minim tv + net / Duminică indiferent că e frig sau cald afară, când era frig era scuza că nu se pot deplasa.

Mă uit și pe canalul unor mireni calea spre mântuire, 1.500 k vizualizări la Liturghia de la Dragomirna, pot să iau canal cu canal să văd, aici număr doar youtube-ul, mi se confirmă că e o distragere Liturghia online.

Poate unele vizualizări nu sunt făcute în timpul Liturghiei, sunt făcute de la utrenie, dar restul...
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote