View Single Post
  #39  
Vechi 03.12.2012, 09:48:43
George R. George R. is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.11.2012
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Nicidata nu am inteleg mentalitatea asta: eu pacatuiesc, dar in loc sa imi para rau si sa ma indrept, fac tot ce stiu eu si ma alin cu gandul: lasa ca asta de langa mine pacatuieste si mai mult, asa ca tot eu sunt mai bun!
Sa imi fie cu iertare, dar nu inteleg, in aceste conditii, de ce mai vreti sa botezati pruncul. Doar asa, ca sa implinim o traditie si sa gasim un prilej sa bem, sa mancam si sa ne "simtem" bine?!
Postul nu e optional in Biserica Ortodoxa. Eu stiu ca, in realitate, multi crestini nu tin postul, din multe motive, dar de aici pana a se indreptati pe sine ca fac bine ce fac, a bate cu pumnul in masa ca un preot trebuie sa binecuvinteze o mancare de dulce in post e caaale lunga. Preotii sunt slujitorii Domnului si trebuie sa respecte o randuiala, nu sunt niste oameni platiti sa oficieze niste servicii religioase si sa multumeasca "clientii". Iarasi zic, cinste acelui preot!
Sa va lumineze Dumnezeu si sa ii dea sanatate pruncului!
in tot discursul de mai sus nu faceti decat presupuneri de rea credinta despre mine/noi. dar, daca asta va face sa va simtiti bine, eu ma bucur. crestineste.
Reply With Quote