View Single Post
  #8  
Vechi 21.01.2015, 04:07:03
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

"Interesanta" asa, maniera asta de prezentare a problemei... Interesante si recomandarile/cererile de sfirsit... chiar si onirismul absurd cu minastirea. Da, da !
Si uite, fratele stie tot. Cum a aparut, cum sa isi intretina ani de zile elucubratiile mentale... Tot ! Stie tot ! Numai nu vrea sa se opreasca. Si intr-un moment de suferinta sincera, hop, arunca piatra.
Si aceasta nu ajunge bine pe fundul iazului ca si vin inteleptii, care asezindu-se in lotus, spre nefolosul lor, cugeta sincer la problema si da sfaturi din inima .
O fi vreo poveste, numai ca eu unul sunt mai sceptic!
Este cazul de trezire (dupa parerea mea !)si sa nu mai mincam "perje" fiindca tot stim bine ca sunt acre si ca nu ne fac bine. Mai bine discutam, de exemplu, despre articolul de fond al siteului afisat ieri "Nestatornicia..." noastra a tuturor. Acolo este esenta, acolo este drama a noastra a tuturor. Lipsa comuniunii si a trairii permanente in Hristos!
Troluitul... poate fi doar un hoby.

Ei, ... am zis si eu ! Nu trebuie sa va aplecati chiar toti cu sufletul peste aceste vorbe ale mele ! Hai, nu va suparati ca uite, este "nice" ! Si asta, fara sa ne placa fetele !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .

Last edited by zaharia_2009; 21.01.2015 at 04:18:20.
Reply With Quote