View Single Post
  #157  
Vechi 10.05.2012, 14:40:35
nicolae44 nicolae44 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2012
Locație: brasov
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 137
Implicit

Ioana daca din anumite motive tii o zi nu-i o problema dar daca o impui ca si o conditie deja e o problema.adevarul e prea simplu ca si in cazul mantuirii de aceea e ocolit de intelepti.. dar am mai postat mesajul acesta dar nu-i luat in seama acum il trec petru tine si ma rog Domnului sa-l intelegi ca-i atat de simplu.....foarte simplu... si n-ar mai fi atata dezbatere Romani 14:5
Unul socotește o zi mai presus decât alta; pentru altul, toate zilele sunt la fel. Fiecare să fie deplin încredințat în mintea lui.

indiferent de ceea ce afirmam sau incercam sa dovedim ramane totusi cuvantul sfant care da libertatea fiecaruia personal sa creada o zi mai deosebita decat alta,asta arata ca orice zi ai tine, asta nu-i o davada neaparat de credinciosie ci doar o incredintare a mintii noastre.domnul sa ne ajute sa intelegem biblia si inca un cuvant care arata cu tarie ca noul testament adica cuvintele Domnului Isus au autoritate fata de cuvantul legii din vechiul testament,asta in cazul in care nu coincid"" ev.IOAN vers 17 căci Legea a fost dată prin Moise, dar harul și adevărul au venit prin Isus Hristos."""
adevarul si harul sunt noua lege CE consideri tu mai important, legea lui Moise sau Cuvintele Domnului Isus??citeste te rog cu bunavointa si m-as bucura si ca cei de la adventisti sa cugete.Duhul Domnului mi-a dat pace ca am inteles cuvantul dar acum trebuie sa ma straduiesc sa-l implinesc DOMNUL SA TE BINECUVANTEZE