View Single Post
  #135  
Vechi 13.05.2012, 07:31:51
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de nicolae44 Vezi mesajul
Ioan ,Slava Lui Dumnezeu, ma bucur sa aud asta ,cand ma gandesc de fapt ca nici unul dintre noi nu vrea sa ajunga in iad ,ci ne straduim sa fim placuti Domnului tocmai pentru a avea parte de rasplata Lui.dar eu ma bucur ca pot crede ca sunt mantuit.cand am inteles multe zile plangeam, asta e.ma miram cum de pot crede asa ceva.Dar e totusi scris ca trebuie sa crezi,ca aceasta credinta ne mantuieste de fapt.Domnul Isus a murit pentru pacatele intregii omeniri nu-i asa?indiferent de religie...atunci cine beneficiaza de ea,de mantuire?cine crede...ce sa creada??.....ca Domnul Isus a purtat pacatele noastre noi nu le mai purtam si a murit pentru ele a platit cu viata Lui....noi mai trebuie sa platim??? pai nu daca a platit Domnul...ce se intampla cu cei care vor sa plateasca???..parerea mea e ca acei oameni au o parere destul de buna despre viata lor si vor sa fie judecati ,,cuvantul spune cine crede,e ceva personal,religia e nationala nu conteaza, caci Domnul a murit pentru pacatosi nu pentru cestini sau indeosebi pentru romani.. au mai postat frumos aici si alte persoane...e o fff mica neintelegere a acestui aspect...primesc mantuirea gratis in dar ..suntem de acord aici...dar.viata mea ,prin faptele mele, trebuie sa dovedeasca aceasta mantuire, aceasta credinta..de ex eu n-am religie cu sufletul nu ma simt legat de nici o doctrina a vreunui cult, ci ma simt legat de o persoana minunata care si-a dat viata si nu in zadar,ci pentru noi, Domnul sa te binecuvanteze
Ma iarta, frate, dar imi e greu sa citesc ce scrii, cata vreme nu te obosesti sa te incadrezi in minimum de politeta si sa scrii si tu ca tot omu, cu alineat, cu punct si virgula... ma intelegi... forma asta ieftina de manipulare prin dezordine in scris, a la bedros horasangian nu tine la mine. De ai chef de literatura io zic ca e foarte bine dar nu ai nimerit nici omu nici pomu. Somn usor!
Reply With Quote