Subiect: Ajutor
View Single Post
  #19  
Vechi 23.06.2021, 18:16:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.281
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Citat:
Cu fiecare postare imi adaugi la rasplata din Cer. Multumesc ca m-ai facut la fel de bogat in Cer ca si sfantul Nicolae care l-a palmuit pe Arie ca sa faca puscarie pentru Hristos! Nu trufia l-a impins sa-i traga o palma marelui terorist ci dorinta de a face puscarie pentru Hristos! (Fericirea a 8-a)
Cu fiecare postare esti mai prost si iti primesti OSANDA mai mare pentru hula.

Eu pe Sfantul Nicolae l-am visat cand aveam nevoie de ajutor. Si mai mult de atat. Asa ca palma de care zici tu tocmai ti-ai luat-o de la Sfantul Nicolae.

ARIE ce esti!!!!.

Asa ca teroristul esti tu, si Sfantul Nicolae e la mine.

Vezi tu, eu cand vorbesc nu arunc cuvinte de la mine fara sa stiu in ce pozitie sunt ... tu doar arunci sfinti, Hristos dar nu cunosti pe niciunul din acestia.

Si la fel ca Arie esti un nepocait!!! Si ai sa ajungi la fel ca Arie! Pentru ca hula ta ajunge la Dumnezeu!!!
Asta-i buna cu Arie ce esti. Pai Arie era arhiereu in timp ce eu sunt un mirean din poBOR.

Ma bucur ca l-ai visat pe sf. Nicolae. El a luptat bine tu lupti sfinvers.
In loc sa fii ca sf. Nicolae tu esti un Nicolait... o sluga a lui nea Nicu impuscatul.

Ei bine, lovind tu mereu in Cele 7 Tr.Ap. si in mine care am credinta in toate si in Cuvantul lui Dumnezeu, practic ma faci la fel de bogat ca el.

Pe undeva eu seaman cu el nu tu chiar dac crezi ca ar fi invers. Pe atunci toate marile somitati ale crestinatatii erau eretici si au lovit in sf. Nicolae, l-au bagat la puscarie si asfel el a suferit mult pentru Hristos. Rasplata de la Domnul in Ceruri a fost multa si mare. E unul din sfintii foarte bogati in Cer.

Tu-ti risipesti averea cu desfranatele patimi procesomane. Tu ajungi foarte sarac si orb. Cand vom trece la cele vesnice vei veni la mine sau la Trambite sa ceri, sa mi se faca mila de tine, asa ca vezi cum te comporti ca s-ar putea sa nu-ti dau nimic chiar daca tu mi-ai facut averea in Cer impreuna cu alti tembeologi de pe forum care m-au haituit si umilit la nesfarsit pana m-au banat ei mintind la admin ca eu le-am facut lor rau.

Care era raul? Ca eu cred in ortodoxie dar si in Cele 7 Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu in timp ce ei nu vor sau nu pot?

Iata vina! Dupa mintea unor raspopiti fara discernamant.

Pai n-am voie sa cred in Dumnezeu? Culmea e ca e acelasi Dumnezeu si chiar Dumnezeul ”ortodocsilor” care ma prigonesc. Ei inca n-au aflat. Ei inca nu recunosc glasul Pastorului cu Crucea.

Insemna ca esti decat o capra ce se crede tap si sta travestit in mare berbec incercand sa ma arunce in prapastie de pe munte.

Dragul meu nu te mai cazni degeaba caci eu locuiesc si in NOR, nu doar pe munte, nu doar pe dealul Coarnelor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 18:20:59.
Reply With Quote