Subiect: Ajutor
View Single Post
  #27  
Vechi 24.06.2021, 16:11:35
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dumnezeu sa te judece, ca de acum noi te-am invatat de bine cat am putut si acum te condamnam pentru erezie si lepadare!
Tu nu m-ai invatat fiindca esti incompetent, confunzi neo-protestantii cu Trambitele si pe mine cu Ewald Frank-enstain ca sa nu mai zic ca-L confunzi pe Hristos-Cuvantul cu satana, deci ce as putea invata de la tine(voi)? Deci nu m-ai invatat ci m-ai acuzat cu toate si peste tot si m-ai condamnat hulind si blestemand pe toate firele de discutie si lovind fara mila, fara crutare direct in PERSOANE ca un las ultras patimas procesoman crezand ca lovesti in satana cand defapt loveai in ”mai micii Mei” si care te dovedesti tot mai mult, pe zi ce trece ca nu te poti nicicum opri din razbunari pripite si iata zici tu ca abea acum ma condamni dupa ce m-ai invatat. Deci e clar ca nu stii ce faci si ca minti de ingheata apele. De la inceput si pana la ”sfarasit” nu ai facut altceva decat sa ma judeci si sa ma condamni la maxim luand locul lui Dumnezeu exact asa ca inchizitia terorologilor raspopiti care mereu ma condamna ei pe mine, pe dos, ma condamna asa ca lumea pentru NELEPADAREA mea de Hristos-Cuvantul si pentru ortodoxia mea intreaga careiea voi, nu stiu care voi, tu ii spui erezie! (probabil voi care va credeti biserica si glasul tuturor sfintilor cand defapt sunteti niste inselati pripiti care habar nu aveti ce au crezut si au spus sfintii parinti.)

Sa te ierte Dumnezeu. Eu te-am iertat dar nu te pot sili sa primesti iertarea asa ca... pacatele tale te vor chinui, nu eu.

Greu iti va fi in ziua aceea daca nu te vei pocai de multimea de mitomanie si de lovirea fara numar in PERSOANE crezand ca esti aparat de etichetele pe care le lipesti pe victime (secta, eretici, diavoli, satanisti, rupti, cazuti, putori, etc).

Revenind la subiect.
Domnule draga care te-ai certat din prostie cu logodnica dati seama ca prin minciuna si acuzari nesfarsite, prin condamnari, hule si blesteme, dovedind trufie si aroganta, nu va veti putea impaca.

Dar ca sa te impaci cred ca ar fi mai bine ca mai inainte sa te impaci cu Dumnezeu si abea atunci va vrea si logodnica ta sa se impace cu tine... caci vei avea pace si ea va avea pentru Cine sa se impace cu tine.

Ai vrea sa poti sa o respecti pe ea si sa asculti de Dumnezeu si nu de grijile ei lumesti?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.06.2021 at 16:43:05.
Reply With Quote