View Single Post
  #7  
Vechi 20.08.2009, 21:36:58
speranta's Avatar
speranta speranta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.09.2007
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

fetita mea vorbeste propozitii scurte,are o memorie foarte buna...intelege aproape tot.
contactul vizual e mai bun...dar are si o lume a ei care ii distrage atentia de la cele reale....
acum se straduie sa citeasca si sa scrie cu litere de tipar singura ma intreaba:"ce schie?"
vorbeste atunci cand are interes mai mult...are multe replici din reclame de la televizor si din tot ce o fascineaza...stie sa le foloseasca cu sens
de exemplu zilele astea la culcare imi spune:"vrei sa fii prietena mea?"e o reclama la televizor cu sensul acesta.
starile emotionale rasul sau plansul excesiv inca nu stie sa le diminueze in public..
se descurca foarte bine la calculator...deseneaza in fiecare zi pe un sait...am sa iti arat desenele ei...sa caut adresa.
am scris aici caci poate e de folos si la alti parinti.
nu am facut terapia ABA...
nu poate sta mult intr-un loc...se foieste cateodata "ca un leu intr-o cusca"...trebuie sa ii gasesc ceva care sa o opreasca,ceva ce stiu ca ii place.
am pus o poza cand avea 6 luni...era atat de atenta...dar apoi au aparut regresele...la un an nu mai raspundea la nume...etc...ca sa vezi poza mai bine treb sa dai clik pe poza.

Doamne ajuta!
Attached Images
File Type: jpg IMG.jpg (18,7 KB, 64 views)

Last edited by speranta; 20.08.2009 at 22:41:24.
Reply With Quote