View Single Post
  #5  
Vechi 23.12.2010, 12:12:41
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit Dumnezeu să aibă grijă de el

E dureros ce se întâmplă. Disperarea (deznădejdea), e drept, e un păcat, dar nu de neiertat. Domnul să-l aibă în pază pe el și familia sa! Doamne ajută-ne!
În schimb, reacțiile de genul acesta - și nu numai - ar trebui să le dea de gândit conducătorilor actuali. Doamne iartă-mă, unde o să ajungem. Clica asta de politicieni care ar face orice pentru a-și conserva status quo-ul în detrimentul cetățenilor de rând, oameni mânați strict doar de propriile interese personale (nu mai există nici măcar interese de partid)...

Dumnezeu să aibă grijă de el!

Doamne, strigat-am către Tine, auzi-mă; ia aminte la glasul rugăciunii mele, când strig către Tine... Căci către Tine, Doamne, Doamne, ochii mei, spre Tine am nădăjduit, să nu iei sufletul meu. Păzește-mă de cursa care mi-au pus mie și de smintelile celor ce fac fărădelege. Cădea-vor în mreaja lor păcătoșii, ferit sunt eu până ce voi trece. (Psalmul 140)
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.

Last edited by I.Calin; 23.12.2010 at 12:14:52.
Reply With Quote