View Single Post
  #177  
Vechi 06.10.2011, 08:45:48
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Romanii au avut o reactie destul de slaba legat de actele biometrice fata de greci,sarbi,rusi care si-au facut auzit cuvantul. Romanul crestin-ortodox doarme si isi mai si bate joc de monahii care incearca sa ii trezeasca si care spun adevarul. Si Sfantul Parinte Arsenie Papacioc a spus despre actele cu cip ca miroase a 666 -gasesti interviu cu dansul pe youtube,si duhovnicii Greciei,ai Sarbiei,ai Moldovei au avut pozitii similare cu parintii de la Petru Voda. E f.interesant cum alegem sa ii negam si sa ii ironizam pe dansii,care cu siguranta stiu mai multe decat noi si sunt mult mai intariti duhovniceste decat noi.
Si ce-ai fi dorit? proteste de strada, lupte ca in Grecia, anarhie? Cei de la Petru Voda au dorit sa transmita un mesaj, lumea i-a auzit, a inteles si a luat fiecare decizia in cunostinta de cauza. Pacat ca de la o intentie buna, au dat in patima, iar impactul a fost redus, tocmai datorita atitudinii lor radicale si discriminatorii (aici ma refer la refuzul de a da impartasanie), ceea ce le-a stirbit mult din autoritate si din valoarea mesajului transmis. Camarila din jurul parintelui Parvu i-a facut mai mult rau decat bine, prin modul in care au promovat aceasta campanie anti-cip si toti care au amplificat-o pe diverse bloguri, de unde copiezi si tu la greu, distorsionand mesajul autentic. Eu mi-am schimbat cardul dupa tot "scandalul" asta si am si pasaport, pe care le-am facut cu toata responsabilitatea. Tu ai ales sa nu-ti faci. Punct. Ce atatea discutii? Despre subiectul asta s-a tot discutat si s-a ajuns la concluzia ca Statul ar trebui, totusi, sa-ti ofere o alternativa, sa nu te oblige sa accepti ceva impotriva convingerilor tale. Sunt dispusa sa semnez orice petitie, sa particip la miting stradal, o petitie prin care Statul sa se oblige sa respecte libertatea de constiinta a fiecaruia, care e garantata prin Constitutie, deci sa ofere alternative la aceste acte biometrice, atata timp cat acea petitie nu echivaleaza cip-ul cu 666 (antihrist) si care implicit ii condamna pe cei care ,asemeni mie, avem acte cu cip, fie card bancar, pasaport sau altele.

Last edited by ioanna; 06.10.2011 at 09:06:04.
Reply With Quote