View Single Post
  #179  
Vechi 06.10.2011, 09:12:58
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu vreau sa intelegeti gresit. Nu sunt impotriva medicinei. Articolele pe care vi le-am prezentata,mai ales cele de pe APOLOGETICUM: Ortodoxie, neam si tara, sunt scrise de medici si oameni de stiinta crestini. Problema este ca reactiile adverse din cauza vaccinurilor sunt din ce in ce mai dese in ultimii ani. Nu e anormal sa vaccinezi copilul de 2-3,dar deja sunt obligatorii vaccinuri din ce in ce mai des. Ceea ce am vrut sa scot in evidenta e faptul ca, se poate f.bine ca copii sa fie imbolnaviti intentionat prin vaccinurile acestea care sunt f. multe. Chiar nu poate trai omul fara sa se vaccineze ptr. fiecare boala existenta pe glob? Mai ales vaccinarea bebelusilor mi se pare exagerata. Da copii inainte mureau de anumite epidemii.La fel si acum,cu tot cu vaccinuri.Daca inainte era boala x,acum e boala y (gripa aviara,gripa porcina,gripa elefanteasca etc) Oricum, cum am zis mai sus, Dumnezeu hotareste la final daca e sa te imbolnavesti ori ba.Dar e bine sa incerci sa te feresti si sa nu devii dependent de vaccinuri si de pastile. Si ar fi trebuit sa ai dreptul sa refuzi un vaccin si sa fii instiintat cand copilul tau este vaccinat,ca multi copii sunt vaccinati fara stirea parintilor si nu mi se pare normal.

@ioanna nu anarhie,mai multa unitate,poate?mai multa credinta?ptr. ca e fapt cunoscut ca grecii sunt f.uniti si din cate am inteles la ei nu s-au bagat actele biometrice,cel putin nu obligatorii.De ex. in Canada aici nu sunt acte biometrice,UK a renuntat la ele ptr ca s-a dovedit ca nu sunt sigure.Deci nu e ceva batut in cuie sa ai act biometric. Manastirea Petru Voda nu e singura care si-a exprimat acea opinie. sunt mai mult.poate nu au iesit asa mult in evidenta.Multe manastiri din Moldova iarasi s-au opus. daca macar jumatate din romani ar fi zis nu actelor biometrice,atunci guvernul nu ar mai fi putut sa le faca obligatorii.si nu doar cei din grecia au iesit in strada,si in Sarbia au facut la fel si nu s-au impus actele. Si romanii chiar au iesit in strada,dar au fost putini cei care s-au opus.In schimb cand e vb sa le mareasca leafa imediat ies cu sutele in strada si nu le mai e frica sa faca anarhie. In alte cuvinte, daca isi faceau mai multi auziti vocea, poate nu devenea treaba asta cu actele cipate obligatorii. Pana la urma, teoretic ar trebui sa fie dreptul meu sa refuz ceva care imi ataca drepturile si credinta. Discutam ptr. ca e o problema cu care se confrunta anumite persoane. Daca nu vrei sa discuti nu te obliga nimeni. Eu doar mi-am expus parerea,ca doar deaia sunt aici,sa imi expun parerea la propriul meu thread,nu am dat in cap la nimeni si nu am impus nimic.
Reply With Quote