View Single Post
  #20  
Vechi 16.03.2014, 22:27:10
Pelerinul's Avatar
Pelerinul Pelerinul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.04.2010
Locație: Bacau
Religia: Ortodox
Mesaje: 112
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Oho, care va sa zica o moasa incaseaza cat un doctor + spaga aferente la jumatate de spital, si aici nu este o industrie cu interese.

Apropo, tot nu ati avut curajul sa numiti suma.
Rusinica nitel?

Deci cu alte cuvinte, si eu as putea ca in loc sa o iau pe o strada sigura, iluminata, sa merg printr-un cartie rau famat, intunecos, in drum spre casa, deoarece am nevoie de senzatii tari, cu certitudine totul va fi ok daca am sa repet in gand si un psalm ceva.

UIte ca se pare ca o gramada de parinti care au prins moda pentru chestia asta, nu stiau smechiar cu psalmul pentru ca le-au murit de 3-4 ori mai multi copiii decat daca ar fi nascut cu-minte, la spital.

Binenteles ca Dumnezeu va intelege nevoia mea de senzatii extreme si va face ca totul sa mearga cum vreau eu, ca doar si daca ma arunc de pe acoperisul tempului sigur va si trimite ingerii sa ma prinda.

Apropo si de vaccinuri, nu ma mir ca cei cu genul asta de "credinta" nu o zbarcesc doar la un singur capitol.

Apropo, homeopatie nu serviti?
Tare m-as mira sa nu.
Fratia ta, discutia asta o porti purta pe alte forumuri, laice, gen softpedia. Ai vreo experienta sau vreun cuvant de zis pertinent in acest subiect, sau ne dam cu parerea ca deh, poate facem 12 mii de mesaje postate. Dar daca ma insel, te rog iarta-ma si povesteste-mi cu nasterile din propria ta experienta stimabile.
Iti inteleg perfect ideea daca ar fi sa o port in alt registru de discutii, dar cand vin pe crestin ortodox ma astept sa gasesc alta abordare. Daca aici postez un psalm si sunt luat in deradere, atunci ori ti-ai gresit vocatia ori esti bagat sa pui fitile.

p.s. femeia a luat cat a luat ca pentru o nastere normala, ca a venit de la bucuresti la bacau, iar daca ai vazut emisiunea a si mentionat aspectul. Si cat a luat e mult sub salariul mediu pe economie, dar nu e treaba mea sa ii discut preturile
__________________
"Nimic nu poate inlocui crestinismul; nici toată cultură antică precrestină. Eu sînt de părere că apogeul Europei nu e la Atena, ci în Evul Mediu, cînd Dumnezeu umbla din casă în casă. Eu definesc strălucirea epocilor istorice în functie de geniul religios al epocii, nu în functie de isprăvi politice"
Reply With Quote