View Single Post
  #3  
Vechi 12.11.2017, 23:54:54
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs up Un om carea reusit-Dr Paul Wood

Am aici un link : https://www.youtube.com/watch?v=SdDpy5hK9RU
Despre un om care era cazut.O poveste dupa mine extraordinara, despre un om care a facut vreo 10 ani de inchisoare . S-a asociat cu oameni nepotriviti,droguri. In inchisoare a facut doua lucrari de psihologie, deoarece a stiut ca intelegerea oamenilor este un lucru folositor in inchisoare,apoi un program postuniversitar de psihologie, apoi incredibil a inceput un doctorat in psihologie.

O povestire de viata teribila despre o lupta cu intelepciune si ravna.O povestire despre sustinerea lui de catre cei din jurul lui.Tatal lui in toti acesti zece ani l-a sustinut. Persoane academice ,profesori l-au sustinut si au strabatut multi km ca sa il ajute.
Ce am observat eu in multe cazuri disperate, oameni care vor sa isi depaseasca conditia.Cum o poti depasi? Prin relatii umane apropiate,calde,destul de dese,cum spunea de tatal lui, in fiecare weekend il vizita.

Deci Fallen parerea mea, este tot ca in acest film, care il recomand cu caldura,sa lupte ptr eliberarea lui, si cum spune la pct 5 sa se preocupe sa traiasca liber,un efort continuu. Familia ,prietenii sa il sustineti asa cum puteti.Vad destui oameni care datorita legaturilor umane scazute sunt depresivi,ei nu stiu ca uneori cautandu-ma, m-au ridicat si ei pe mine.Adevarul e ca societatea s-a schimbat si ceea ce cu ani in urma era ceva firesc, acum te lupti ca sa pastrezi un cerc social minimal.

Exemplu e chiar omul asta, care nu numai ca nu mai e un puscarias,cand il cauti pe google il cauti Dr Paul Wood si imi pare un om care simte tot ceea ce spune,mie mi-e drag omul. Va rog gasiti-va 18 minute sa il vedeti pana la sfarsit merita.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela

Last edited by Jonnyw2013; 12.11.2017 at 23:58:54.
Reply With Quote