View Single Post
  #9  
Vechi 17.08.2007, 14:35:17
rebellu007's Avatar
rebellu007 rebellu007 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
rebellule,sa stii ca DOMNULse releveaza fiecaruia dupa iconomia LUI,iar noi tre sa ne comportam normal, asa mi+a spus mie la momentul oportun duhovnicul meu, si sa fim mai buni fata de aproapele nostru.sa stii ca de ispite nu vom fi scutiti niciodata ,chiar dc mai avem momente de liniste si ele mai vin de destule ori pe neasteptate,asa ca atentie mare ,chiar dc ni se pare ce plutim spre o alta lume mai buna.
sofia,
daca n-ar mai exista ispitele ar fi ca si cum Dumnezeu a uitat de noi. nu voiam sa pun in evidenta lumea buna pe care cred eu ca ma indrept, mai ales ca fiecare drum se castiga cu sudoare si nu doar pentru ca ti se cuvine. ci doar senzatia pe care o ai atunci cand deschizi ochii pentru prima oara. si realizezi diferenta... dintre tine si cei din jur, dintre lumea noua pe care o descoperi si cea pe care ai trait-o in intuneric... ca si cum de-abia te-ai nascut acum, insa, nu realizezi de ce perceptia ta e diferita de a celorlalti. va gasesc pe voi aici pe forum insa in viata de zi cu zi sunt inconjurat de acel tip de oameni de care vorbeam la inceput. iar viata aceasta noua o descopar doar la manastire printre parinti si pelerini. mi-as dori sa continui experienta si acasa si in oras si la serviciu...

iti multumesc si iarta-ma.
Doamne ajuta !
Reply With Quote