View Single Post
  #23  
Vechi 12.07.2010, 15:02:10
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bast-et Vezi mesajul
De parca a fi o boala.
Ma intristati cand spuneti anumite lucruri fara sa va informati. In primul rand ar trebui sa stiti simnificatul de "boala": este o alteratie a starii fizice si psihologice in grad sa reduca sau chiar sa elimine functionalitatile organismului.

Eu nu vad omosexualitatea ca o amenintare la supravietuirea a respectivei persoane sau alterari functiilor organice, din moment ce este o alegere inconstienta si nu poti schimba gusturile cu rationalitatea.

De exemplu, mie nu-mi place ciocolata (am gustat-o si imi face scarba) deci pentru voi ce este: o boala sau o neplacere a gustului? Dar intr-o zi am incercat ciocolata alba si mi-a placut foarte mult (deci a devenit tipul meu preferit). De fiecare data cand vad in fata mea ciocolata (normala) si ciocolata alba, imi vine apa in gura numai pentru ultima.
Cam asa este si omosexualitatea (dar mult mai serioasa). Este un gust care nu poti sa-l controlezi cu rationalitatea, face parte de inconstient, chiar daca un gay se pune cu o fata (deoarece ii spune religia, politica), el va visa, isi va dori totdeauna sa steie cu un baiat.

Acum va pun o intrebare: voi sunteti etero, dar societatea si religia (sa presupunem) va zice ca trebuie sa fiti omosexuali? Cum reactionati? Cum puteti explica alegerea voastra si cum va feriti?

De taierea voii ai auzit?