Subiect: Ajutor urgent
View Single Post
  #262  
Vechi 05.01.2012, 12:07:10
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stasylena Vezi mesajul
Dragele mele suflete, am indraznit sa ma intorc la topicul deschis de mine cu 2 ani in urma. Si pentru ca am trecut intr-un nou an vreau sa va urez tuturor multa sanatate,putere in lupta duhovniceasca, iar iubirea lui Hristos sa se inmulteasca in sufletele voastre minunate.

Incerc sa fiu scurta si concisa, nu de alta ,dar n-as vrea sa va plictisesc cu problemele mele. Dupa cele 7 luni de zile scurse de la trecerea in nefiinta a sotului meu, starea noastra sufleteasca nu este prea buna.Eu si Anastasia inca ducem dorul celui ce ne-a fost alaturi, inca nu ne-am adaptat la viata asta "fara a fi si el " .......si este cumplit!!!!!!!! Am cunoscut pe lumea asta multa suferinta, dar golul lasat de cineva care pleaca fara voia sa aduce in inima ta cea mai mare tristete.
Si acum imi amintesc de voi toti, cei ce ati fost alaturi de noi tot timpul si cu mare recunostinta in suflet vreau sa va mai multumesc inca o data pentru bunatatea de care ati dat dovada, de solidaritatea si dragostea voastra pentru Hristos. Dumnezeu sa va rasplateasca toate eforturile si daca sotul meu a ajuns in locul unde si-a dorit atat de mult, sa stiti ca a ajuns si datorita contributiei domniilor voastre,fiecare zi traita de el a fost o noua zi de pocainta pentru faptele lui si a neamului din care a facut parte si pentru care s-a rugat si el in limita puterii lui.

In speranta ca n-am plictisit prea mult, va doresc un an 2012 plin de fapte mantuitoare si pace multa in suflete!!!!!!!Doamne ajuta tuturor!!!
Mi se rupe inima de tine!... Toată lumea care a intrat și a citit rândurile scrise de tine, de-a lungul timpului, cred că a rămas mută la cele întâmplate. Este cumplit într-adevăr, și eu nu pot decât să-mi imaginez tristețea.

Dar așa cum ai mai spus și tu, asta a fost voia Domnului, și sunt sigur că toate s-au întâmplat ca voi să vă apropiați de Hristos. Și într-adevăr v-ați apropiat. Vasile zâmbește de acolo de unde este și se bucură, dacă va vedea că puteți merge înainte cu curaj și nădejde continuă la Maica Domnului. Dumnezeu vă iubește! Răbdare, Elena! Răbdare și rugăciune. Dumnezeu nu te lasă! Dumnezeu știe să te și mângâie! Cu credința de care ai dat dovadă sunt sigur că ai să devii și mai puternică, și capabilă să-i sădești în sufletul fetiței tale dragostea de Dumnezeu și a lui Maică.

Zâmbește! Curaj! Nu deznădăjui! Ține sus steagul credinței! Ia model de la Maica Domnului, și crește-o pe Anastasia așa cum ar fi făcut și Ea! Doamne ajută!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)
Reply With Quote