View Single Post
  #46  
Vechi 04.07.2013, 15:17:11
fleur_de_neige's Avatar
fleur_de_neige fleur_de_neige is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 30
Implicit Si pe mine m-a ajutat Sfantul Efrem cel Nou

Am probleme cu coloana astfel ca, in general, durerile de spate nu sunt ceva neobisnuit pentru mine. Ele trec sau se amelioreaza daca fac putina gimnastica, odihnesc coloana, ma feresc sa ridic greutati etc. Aseara, insa, m-am pomenit cu o durere de spate neobisnuit de puternica; nu trecea cu nici un chip, indiferent cum as fi stat: orice pozitie care inainte imi usura durerea de spate acum o amplifica. Dupa mai bine de 2 ore, la 9 si jumatate seara, mi-a venit in gand sa ma ung cu putin ulei de la Sfantul Efrem (adus din Grecia de o cunostinta) si sa-l rog ca macar sa nu mai fie atat de ascutita durerea, sa pot dormi. Cam dupa vreo 20 de minute am inceput sa ma simt mai bine. La scurt timp a venit si sotul meu de la servici si a folosit si el uleiul, facand semnul sfintei cruci, mai ales pe locul cel mai sensibil (unde ma duruse mai tare si unde mai persista durerea). Am adormit fara probleme, bucuroasa si recunoscatoare pentru ajutorul primit si m-am trezit fara vreo durere, simtindu-ma foarte usoara. Am dormit extraordinar de bine.
Cu adevarat, sfantul si-a facut mila cu mine, altfel nu stiu ce s-ar fi intamplat.
,,Minunat este Dumnezeu întru Sfinții Săi, Dumnezeul lui Israel,,
__________________
A descrie frumusetea omului înseamna a cânta cel mai frumos imn gloriei lui Dumnezeu. În om este cuprinsa minunea : în gândire, atâta inteligenta; în inima, atâta iubire; în viata, atâta vointa. ( Pr. Agatanghel Gutu)
Reply With Quote