View Single Post
  #3  
Vechi 18.09.2015, 07:54:41
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai321 Vezi mesajul
La facultate am cunoscut o fata de care m-am indragostit. Singura problema fiind religia, ea este musulmana si araboaica dupa tata, iar eu fiu de preot. Initial nu am vrut sa incep o relatie cu ea, dar s-au intamplat o serie de lucruri ciudate care ne-au tot adus impreuna, aparent accidental. Acum, suntem impreuna de aproape un an. Nici parintii mei nici parintii ei nu stiu nimic despre relatia noastra, dar banuiesc ceva. Nu stiu cat vom mai rezsta in situatia asta. Intalniri pe ascuns, interdictii peste interdictii. Perioada vacantei este o incercare pentru dragostea noastra pentru ca nu am putut sa ne prea vedem.
Sunt foarte dezorientat si nu stiu unde va duce relatia noastra. O iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd, dar nici sa-i fac rau. Deja am cazut in pacat. Am facut sex oral, desi mi-e rusine trebuie sa recunosc ca singurul lucru care ne-a oprit sa facem si sex normal este faptul ca ea ar putea avea probleme mari daca nu mai e virgina.
Pai acum, nu mai este oricum virgina.
Citat:
Parintii mei ar fi foarte dezamagiti sa afle toata isprava. Despre familia ei stiu ca mama ei s-a convertit la islam acum 6 ani si asa cum spune iubita mea s-a schimbat foarte mult si nu a obligat-o nimeni, ca doar a trait cu sotul ei 20 de ani crestina(nepracticanta). Prietena mea spune ca mama ei este chiar mai credinciasa decat tatal ei. Mama ei poarta baic, dar ea nu, desi parintii ei tot incearca sa o convinga.
Cine stie poate te faci si tu acolo un musulman. Un mic ISIS si apoi iei
iataganul si vanezi crestini ca asa "iti spune iubi"
Citat:
Sa ma despart de ea ar insemna o mare durere pentru ambii si nici nu vreau acest lucru.
Pacat, singurul lucru sanatos, nu-l vrei.Da, este o durere pt ambii.Amandoi
sunteti dependenti de patimi strigatoare la cer.Cum o sa mai faceti
perversiuni sexuale , daca nu mai sunteti impreuna ? Plange dracu nu
plangeti voi.

Citat:
Daca ne continuam relatia la un momendat oricum se va afla si atunci vom avea ambii probleme.
Vreau sa gasesc calea de mijloc, sa impac si capra si varza, dar eu nu vad decat 2 posibilitati:
1. ne despartim si suferim, nu se stie daca vom mai gasi o persoana cu care sa rezonam atat de bine
Varza la varza, capra la capre
Citat:
2.ramanem impreuna si cum minciuna are picioare scurte la un momendat oricum se va afla si va iesi cu scandal(asa se exprima ea mereu).
Pai ea stie ca a fost promisa probabil unui nabab arab.De obicei astea sunt
vandute ca vitele la targ cui liciteaza cel mai mult.Iar pretul creste si mai mult
daca fata este virgina.Deci totul este despre bani.Oricum tipa este musulmana in stil Madonna:
https://www.youtube.com/watch?v=DNSUOFgj97M

Citat:
Va rog fiti blanzi cu mine, stiu ca dpdv crestinesc nu e bine, dar o iubesc prea mult ca sa renunt.
N-o iubesti mah.Iubesti patima pe care o faci cu ea, ca sa renunti.
Si nu poti renunta la patima, nu la ea. Asa dracu va joaca pe degete.
Ziceai ca esti fiu de preot.Atrage-i atentia tatalui tau sa nu mai desfaca
pacatele credinciosilor asa usor, si toate astea vor inceta.Adica n-o sa
mai cauti femei la pagani.

Last edited by Copacel; 18.09.2015 at 08:08:16.
Reply With Quote