View Single Post
  #2  
Vechi 16.05.2021, 21:52:43
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Presupun că majoritatea creștinilor refuză vaccinul anti-covid. Voi vă vaccinați?
O să încerc pe cât posibil să amân vaccinul, vreo 3 ani rămâne un produs experimental, sunt riscuri nu știu cât procentual, dar sunt, de boli autoimune.

În orice caz dacă cineva se vaccinează ar trebui să-și facă un minim de teste la inimă, la stomac, la ficat, analize de sânge etc, dacă are complicații post vaccinare și nu avea ceva anterior cu o lună să aibă probele că nu o să-l creadă nimeni.

Dacă iau o boală pe viață de la vaccin o împart ei cu mine ?

Am fost la vot în plină pandemie de 2 ori, dacă nu am luat dintr-o clădire pe unde s-au perindat cel puțin 100 de oameni, ar mai fi doar un an doi în care există risc să fac boala, dacă vor începe iarăși cu expresiile lor valurile, cocoașele cămilei, dinții de fierăstrău, intrăm în platou etc.

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Nu știu ce alte criterii ar putea fi, dar încerc să-mi dau seama dacă putem să ne dăm seama ce îi determină pe oameni să facă alegerea asta. Presiunea socială, frica de a pierde locul de muncă, frica de moarte, influența celor din jur?...
Cred că apartheidul social e principala chestie că nu mai poți pleca în vacanțe, am văzut o știre că prin Elveția nu te mai lasă în unele lanțuri de magazine, cine știe ai nevoie de un aparat de sudură și nu mai poți să intri nici măcar într-un magazin de bricolaj, ne mai rămân piețele dacă nu le limitează și netul unde poți lua țeapă să ți se vândă produse cu defecte ascunse.

Nici să te tunzi nu mai poți făr de înțepătură prin Danemarca, iar testul are preț prohibitiv 300 de lei în Ro cu expirare în 48 de ore ca să te oblige să alegi cealaltă opțiune.

Poate nici la nunți unde suntem invitați n-o să mai putem merge fără adeverința aia.

Am văzut că poliția a tocat niște oameni în diferite orașe din România că nu și-au pus o banală mască, cine știe și ce brutalități se vor face împotriva nevaccinaților.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 17.05.2021 at 08:27:17.
Reply With Quote