View Single Post
  #8  
Vechi 17.05.2021, 10:51:48
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mi se pare foarte exagerata treaba asta cu vaccinul.
Într-adevăr, este. :)

Citat:
Dpmdv este un vaccin similar cu orice vaccin pentru pneumonie si nu ar trebui sa fie mai complicat ca reactii adverse decat unul din asta. Ca tipologie de vaccin intra in zona asta legata de pneumonie si boli pentru plamani, nu este o inventie de pe marte.
Sînt doar presupuneri: că e similar cu orice vaccin clasic, că nu ar trebui să...

Citat:
Pentru vaccinari masive evident se vad mai usor complicatiile pt ca sunt multi cei vaccinati si este o atentie mare a media.
Dacă mass media ar revela adevărul mulțimii, ar avea și atenția mea.

Citat:
Complicatiile nu sunt neaparat de la vaccin cat de la conditia medicala a destinatarilor. Daca sunt intr-o conditie proasta si isi fac vaccinul sau daca sunt mai sensibil, mai apar chestii.
De acord.

Citat:
Este un lucru util, care ne ajuta, nu ne incurca.
Iarăși e o presupunere.

Citat:
Acum fiecare sa decida pentru el cat de sensibil este daca poate tolera si reactii adverse si daca beneficiile si riscurile (moartea) sunt mai mari decat eventuale reactii. Este o decizie pe cont propriu.
Eu sînt polialergic, cu astm bronșic din copilărie. Deocamdată decid că nu mă risc...

Citat:
Nu as demoniza un act medical care face parte de fapt dintr-o tipologie de vindecare cunoscuta. Vaccinurile sunt ceva standard nu sunt o inventie de acum.

Succes la vaccinare si sa lasam demonizare deoparte.
...dar pe viitor se pare că autoritățile se arată dornice în a-mi limita libertatea din cauză că nu sînt vaccinat (și nu doar la noi în țară). Asta e problema mea de fapt, nu că tu te vaccinezi. Că și eu voi fi obligat să o fac.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote