Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #63  
Vechi 30.07.2021, 07:19:31
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.954
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
1. Simulatorul e doar facut pentru a invata cunostinte generale despre virusi si altele. E cu scop academic. De exemplu Covidutu nostru cu tulpinile noi nu a evoluat asa grav incat sa apara Necroza, Total Organic Failure, Dementa, Coma, Paralizie, sau sa intre in Zombie Mode (asta e chiar SF cu zombii &#128514 ... Dar trebuie sa nu se ajunga aici!
Mi se pare periculos chiar și un joc de-a boala, în care orice e permis pe țări mai sărace, acele țări ar putea chiar să dea în judecată creatorii pt discriminare, era un joc pe miniclip, trimiteai o boală într-o țară și după le vindeai serul, o prostie chiar și ideea de a da cuiva intenționat o boală, nu are nicio legătură cu realitatea unde transmiterea unor boli infecto contagioase ar genera probleme juridice.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
2. Nu sunt fan Sosoaca, nu imi place, dar ti-am zis are un rol important politic, pe care eu daca eram politician adversarul ei o lasam in pace sa vorbeasca in continuare!
Am modificat postarea puțin după ce ai intrat, aseară mă enervasem pentru ideile Monicăi cică nu ai bani nu faci copii și alte tâmpenii, se adunaseră mai multe și Șoșoacă doar le punea capac ca la baschet sau volley, nici nu trebuia să facă eforturi prea mari.

Nu cred că ea va mai intra în parlament, s-ar putea și AUR să pice pragul, nici Băse nu cred că-l va mai trece.

Am scris acolo că oricine ar avea șanse să intre o dată în Parlamentul României cam la 10 ani, pe fondul dezamăgirii și subperformanței celorlalți, au fost până acum 3 partide care au intrat, sfidând șansele acordate lor, pe care românii le consideră de mâna a doua.

Asta e, să facă ei un partid să văd dacă trec de 5% prag prohibitiv pus intenționat pentru ca PSD și PNL să culeagă tot și să nu se trezească cu partide desprinse din ele care le trag procente, acum se redistribuie locurile celor care pică sub prag tot la ele și le culeg tot ăia de n-au fost votați.

Nu sunt de acord cu ideea Bipartinică adică să fie doar două partide ca în Anglia și SUA, partidele mari promit mult pt a culege voturi din toate segmentele dar își hrănesc doar coteria și clica bogată de partid, mint ca să vină pe interesul legitim al oamenilor.

România e țara în care trebuie să aduni 100.000 de mii de semnături pentru a candida independent europarlamentar din mai multe județe ale țării, în Italia ai nevoie de 10.000 parcă și în alte țări de 1.000 și ceva.

Să mai scadă ei nr de semnături și pragul să fie 3% să vedem în timp ce reînnoire politică apare și cum vor avea soarta PNȚCD unele.

Deocamdată cei fără reprezentare în parlament nici măcar nu-și pot apăra voturile cu oameni care să participe la numărătoare, partidele mari își împart voturile lor cum vor în procesul verbal.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
3. Preotul (nu o sa ii dau numele) e din Topraisar, nu este cel in varsta care a fost acuzat de luare De bani si inselatorii, ci este fiul sau (are vreo 36-38 ani cred) care este opusul lui tasu care chiar ajuta lumea si nu face scamatorii. Tot timpu cand ajung acolo in Biserica ma simt altfel decat in alta biserica, ceva e curat acolo si simt mai multa Pace in suflet.

Asa a spus fisu (pot sa zic public asta) dar in 2020 cand am fost la el, ca pandemia nu va dura mult, cei bogati ai lumi fac niste siretlicuri (nu a mentionat ce), cei care asteapta sa mearga la munca sunt intr-un blocaj, dar trebuie sa aibe rabdare ca vor reveni curand, ca virusu nu e asa puternic (atunci in 2020 ca a sunat si prin spitale). Despre vaccin nu a spus nimic, daca e bine sa il faci sau nu. Era in 2020 nu exista vaccin inca.
Ok, bine ar fi dacă s-ar termina.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 30.07.2021 at 07:25:15.
Reply With Quote