Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #76  
Vechi 24.11.2021, 12:46:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Moroncele, cam toti iti zic acelasi lucru, cum zice si Psalm23.

Doar trebuie sa asculti.

Deja la tine e o problema nu mare, ci uriasa...

Ai decolat rau de tot.

Esti atat de tulburat incat tragi tot forumul asta dupa tine.

Peste tot pe unde treci lasi numai nebunie. Si oamenii vad asta.

Nu lasi nimic echilibrat. Nu iese nimic bun din tine. Tot ce iese este o distrugere. Care vine dintr-o distrugere interna.


Chiar nu vezi ca oamenii zic ca strici pe unde treci? Tu nu zidessti oamenii ci strici pe unde treci.

Esti doar un diavol din ala care tulbura si strica.

Pe forum aduci stricare si tulburare.
Iti pui tu problema vreodata de ce si pentru ce ziceti voi asa aceleasi pripeli ca pripitii slgarnici la alti pripiti sefi?

Va adunati voi vreodata sa va dati seama de ce ies din voi astfel de vorbe grele la adresa mea sau a Trambitelor? Nu va adunati niciodata ca sa va treziti ci doar sa va pripiti mai rau ca sa mergeti din rau in mai rau crezand ca mergeti spre mai bine sustinand ca stiti ce faceti, ca ati prins nebunul, diavolul, demonizatul, hotul, criminalul, lupul, uitand de formula ipocritilor ”hotul striga hotul” pe care o aplicati la altii dar la voi insiva nicidecum caci voi aveti sunteti mari, aveti spatele asigurat si aveti pile si privilegii mari, sunteti infailibili si mantuiti deja incat puteti merge pe orice cale si oricat ar fi de larga ca la voi pacatele si rautatile se scriu doar virtuti.

De ce nu puteti sa va priviti in oglinda in interiorul credintei (necredintei voastre nedrepte) si sa nu mai tot faceti adunari ukuxclanice pripite in care va asmutiti unii pe altii si va inhaitati cu lupii intelegatori imbracati in hana de ingeri pe care nu-i mirositi ca sunt muste corupte si drosofile melanogangster si ”bondari” mituitori la mare-mic-egal corupt ca sa va placa si sa va iASIA?

Nu tot veniti cu demonstratii pripite de genul:
”Daca eu marele lumeu spun ca esti prost si nebun, daci si alti mari euri lumeuri iti spun la fel si daca toti uniti in ”sfanta ” ratiune a marelui papalâc inchizitorial iti spunem la fel inseamna SIGUR SIGUR ca problema e la tine si ca nu vrei sa asculti (bineinteles ca de Dumnezeu din moment ce musai voi sunteti biserica infailibila).

Nu va intrebati voi niciodata de ce aveti voi asa o deductie si o demonstratie si o logica de baalta bazata pe adunarea credinciosilor care cred foarte tare in necredinta nedreapta si pentru ea sunt in stare sa moara cu oricine de gat?

Nu va dati niciodata seama ca voi va adunati exact asa klumea pentru a slugarnicii grijile lumii?

Deci iata, logica asta a voastra ar trebui sa va faca sa intelegeti ca voi sunteti lumea veche, corupta si rea si ca va adunti impreuna ca sa mintiti si sa distrugeti ce nu este al lumii aruncand pe mine si pe Trambite tot ce e mai rau: ca fac tulburare, dezbinare, distrugere, ca-s nebuni, cretini, demonizati, rai, slujitorii satanei, beti, orbi, confuzi, ipocriti, obraznici, etc... caci voi nu cautati pacea in adevar, in Duhul ci aparati linsitea si pacea lumii in care dormiti care este defapt deznadejde si desertaciune a desertaciunilor si pentru ca nu va pasa deloc de sufletele voastre care merg acolo unde merge toata lumea, in ”pacea” si ”linistea” iadului pe car voi il vedeti ca un fel de rai fiind siguri ca lucreaza FNI-FMI-OMS-OMB si CMB pentru linistea, siguranta, mantuirea si odihna voastra de veci.

”N-am venit sa aduc pace ci sabie si sa arunc foc mistuitor in lume” (focul adevarului Adevarat care curata comunitatea de uscaturi)

”Nu ma rog pentru lume ci pentru acestia care nu mai sunt in lume si au crezut si de aceea lumea ii prigoneste pentru ca lumea iubeste numai ce este al ei”

”Nu va temeti, nu va amagiti, daca Mie mi-au facut ceea ce ati vazut desi sunt Pomul cel Verde atunci voua care sunteti uscati si pacatosi ce credeti ca va vor face? Nu este ucenicul mai mare ca invatatorul si slujitorul mai mare ca Stapanul!”

Incercati deci sa pricepeti de ce aruncati mereu cu bolovani? De ce aruncati voi cu toata minciuna si hula si cu tot cuvantul rau dupa mine sau dupa Trambite desi nu v-am gresit cu nimic daca ca si ortodox cred si in Hristos Cuvantul si in Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale asa cum ar trebui sa faca orice crestin darmite orice ortodox care nu vrea sa desfinteze Apocalipsa scrisa de Ioan?

Nu va pasa, tineti ca orbul de bata si va incapatanati sa mergeti pe caile paganilor ca sa ajungeti in groapa si acolo nu va linistiti ci ma sapati mai departe crezand ca dati de apa dar o sa dati de iad caraind mereu la lume si la satanisti pentru ca voi nu puteti crede. Cine nu poate nu e ca nu poate ci ca nu vrea. Prefera lasitatea si comoditatea lumii, asa k lumea comerciala ce minte si inseala si vrea geambasi de gala cu preturi tot mai mari.

Faceti voi legatura a ceea ce inseamna vanzare, comert in acceptiunea lui Dumnezeu? Ati auzit de Iosif si fratii sai care l-au vandut egiptenilor (lumii) si de povestea vietii lui?

Nu va pasa, va credeti mari teologi, mari oameni de cultura, mari cunoscatori si stiutori ale celor duhovnicesti si cu toate astea nu va puneti intrebarea de ce accept sa fiu pripit slugarnic la pripitii sefi si sa nu-mi pese de mantuirea propriului suflet si de viata de aici si de dincolo de dupa marea trecere?

Te rog deci nu mai derai de la subiect in discutii obsesive si daca ai un vis, vedenie, poveste, te rog s-o marturisesti aici daca ai curaj, daca nu dar vrei sa darami, sa lovesti dandu-te victima impreuna cu toti puternicii vremurilor, victimele unor micuti, atunci ti-am facut cele 2 fire de discutie (Analizarea... si Cele 7 Tr.Ap. ) unde poti manji si arunca cu mocirla sau altceva ca bagat in priza cu ventilator cu tot.

(PS: Chiar nu va dati seama cu cine va asemanati daca trageti asa o paralela cu ce s-a intamplat acum 2000 de ani?)

(PSPS: va rog frumos NU MAI DEVIATI-deraiati-alunecati de la subiect ca va treziti in papuris, in balta, pe aratura, in prapastie ca apoi sa sustineti ca eu fac prozelitismul Trambitelor)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 12:55:14.
Reply With Quote