Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #95  
Vechi 25.11.2021, 11:47:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Am auzit ca tacanita de Verginica de la voi când credea ca primește mesaje era in somn profund pe ideea ca trăia un somn trimis divin, ca al lui Adam când a fost creata Eva. Bai țăcănitilor, femeia ori era cataleptica ori avea tulburare disociativa de personalitate si voi, alți tacaniti:)), ați văzut-o cu aureola pe scafarlie :) Parca e concurs de demenți pe metru pătrat :) Da nu vreți sa o intrebati si acum, ca tot doarme la aghiuta-n brate si poate are vreun breaking news pt voi :) Stai cu lumina aprinsa :))
Razi si te imbeti cu apa chioara.

Sf. Verginia, cand mergea la biserica ortodoxa din sat, mergea cu aceiasi rochita purtata pe fata caci numai o rochita avea si in restul timpului o purta pe dos sa n-o murdareasca, fiind foarte credincioasa caci parintii ei si Domnul i-a sadit Credinta, pretoul de acolo si unii credinciosi vedeau pe capul ei aureola sfintilor si porumbei albi si ingerasi si lumina Harica si se mirau foarte mult caci ea era saraca si proasta satului. Ca sa traiasca, desi era micuta si firava, mergea cu turma satului formata din vacile fiecarei familii, gospodarii, cu totii mult mai instariti decat familia ei, ca sa le pastoreasca si sa le pasca in terenurile de obste. Nu manca nimic toata ziua fiindca era foarte saraca si rar gasea prin padure din mere din alea padurete foarte acre si amare dar ei, din Harul Domnului, i se pareau dulci ca poamele Raiului. Asa isi astampara ea foamea peste zi. Seara, dupa ce repartiza vitele la fiecare gospodarie in parte nu primea bani de la oameni ca si aia erau saraci insa primea ceva mancare pe care o ducea sorei ei si mamei ei bolnava la pat pentru care se ruga in tot ceasul lui Dumnezeu ca sa n-o ia si sa nu ramana singure si orfane asa micute si neajutorate si pentru ca o iubea pe mama ei si pe tatal ei plecat la cele vesnice atat de mult incat intalnindu-se prin padure cu Maica Domnului si cu Hristos fara sa stie cine sunt, a intrebat-o Dumnezeu:

-Verginico, Verginico, am sa ti-o vindec pe mamica ta dar tu ce-mi dai in schimb, ce jertfesti tu ca sa te ajut? Imi dai o mana?
-Nu Doamne ca am nevoie ca sa lucrez cu ea,
-Imi dai un picior?
-Nu doamne ca am nevoie sa mân vitele satului ca n-avem ce manca,
-Imi dau un ochisor?
S-a gandit ea ca poate si fara un ochi si atunci a raspuns:
-Da Doamne, iti dau un ochi daca o vindeci pe mamica.

Domnul a fost acasa la mamica ei in vedenie reala si cand ea s-a intors acasa a povestit ca un Tanar frumos in haina alba lunga s-a apropiat de ea si a intins mainile peste ea si s-a facut sanatoasa.

Peste cativa ani sf. Verginia a facut la un ochi cataracta si albeata si a ramas fara vedere si asa chioara a trait impreuna cu Dumnezeu din 1955 pana in 1980.

Vorbesti apoi ca vorbea in somn ca se dedubla, ca era demonizata.

Ea nu stia ce viseaza, ce vorbeste, ce primeste ci doar Sora ei auzea si ucenicii care o vegheau cand dormea, ei auzeau si scriau ce spune.

Aparitia acestei minuni s-a intamplat dupa ce ea, fiind foarte credincioasa a reusit sa tina un post de 40 de zile doar cu bucatele de anafura primita de la biserica si cu putina aghiasma.

In a 40 zi, cand a adormit, atunci sora ei a marturisit ce a grait ea in somn profund. Defapt Domnul a vorbit prin glasul ei sufland asa ca printr-o Trambita Apocaliptica, ea este numita de Dumnezeu Trambita Domnului asa cum este numit sf. Ioan Botezatorul ingerul Domnului.

Ea nu stia ce a spus Domnul prin glasul si gura ei cand ea era in somn profund fara vise si vedenii, cand esti inconstient si nu ai habar de nimic.

Se vede din texte ca nu avea cum sa fie un alter ego al ei caci ea nu avea cum sa vorbeasca asa si cum sa stie ce spune Domnul. E clar ca nu era o personalitate a ei ca sa susti vreo ipoteza psihologica. Deci iata acelasi Duh sufla de peste 65 de ani si destainuie Tainele Cartii Vietii asa cum este scris in Apocalipsa de catre sf. Ioan acum 2000 de ani. Ea a trecut la cele vesnice in 1980 dupa o viata de mari suferinte si prigoniri, necredinte si neascultari ale ucenicilor si iata ca pana azi acelasi Duh usor de recunoscut din textele Sale sufla pregatirea in vederea infricosetoarei judecati.

Practic toate Cele 7 Trambita Apocaliptice au fost sub influenta aceluiasi fiu al Mariei Fecioara care graieste si sufla acelasi Duh al Mielului cu 7 Cornite, Mielul Tatalui ce ridica pacatele lumii si ale omenirii si tuturor fapturilor.

Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote