Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #22  
Vechi 26.11.2021, 18:37:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Vai vai vai, a intrat Moroncel in actiune.

Apropo Amiel, stii ca Moroco este cel care considera ca pamantul e plat si are o pricepere deosebita de a face sfera in moneda? Adica ti-ai gasit un partener de discutie foarte "bogat" intr-o fizica noua din aia de iti sta parul maciuca in cap. Esti sigur ca vrei sa mergi pe drumul asta cu cineva care este sustinatorul unei secte si a tuturor "priceperilor" moderne? Adica esti sigur ca vrei sa te tina unul din asta de mana? Cumva pare foarte atasat de tine si de ideile tale, vad ca rezoneaza mult cu ce zici tu.



Moroncele, acum adica sa o socotim pe aia dreapta.

Daca era duhovniceasca experienta, nu avea cum sa fie materiala, deci toata dezbaterea ta "fizica", despre ceva ce tine de "metafizica" este stupida.

Daca era materiala cum tragi tu subiectul, cumva este o inselare.

Moroncele, tu poti scoate ceva din tine corect duhovniceste sau doar idiotenii?
Iar ai logica spiritista de balta si dupa ce o aplici, gata, crezi ca e asa cum zici tu ca doar tu cu logica ta sunteti infailibili si unul fara altul, nu? E clar ca cu logica de balta te pripesti mai mult intarindu-ti pripeala.

Pai daca a vazut o sfera aia tine de 3D si nu e meta-fizica, deci calculelele tale sunt gresite si desi iti dai foarte bine seama de asta sustii mereu ca nu tu ci ca io gresesc, ca io-s sectarul si tu nici mai mult nici mai putin decat biserica.

Chiar lumina are o dualitate unda-corpuscul deci face parte si din partea materiala si din meta-fizica asa ca esti penibil dandu-te mereu destept si concluzionand pe baza calculelelor tale pripite ca io-s prostul ca nu-ti dau dreptate logicii tale de balta unde faci baie ca o cucuvea oparita ca sa scoti aburi, nori fara apa, ca sa se sterilizeze penele de plastic cica si dupa operatiunea asta ”sfintitoare” brusc iar te crezi tu biserica, el cucuveaua oparita cica e biserica asa ca ne zice mereu: stati toti si ascultati hule si inhaitari de la ”marele” duhovnic autoerijat in sef care orice spune e adevar infailibil doar pentru ca zice el... pripitul pripitilor de pe forum... ca pe unde te invarti cu viata nu-mi dau seama cat esti de pripit si de slugarnic pripelilor altora.

Da, exsita threadul cu Teoria PacMan3D-nD pe care am postat-o pe forum ca sa-si dea seama fiecare ca asa e locul mate-fizic si duhovnicesc in care traim.


(Ati citit-o? Nuuuuu.... Doar osandiri de cucuvele oparite care chiuie cucuvrEU chiul chiai, uchuvrEu, vrEU sa fie Moroco sectant, cucvrEU, vrEUuuuuUUUU in mod infailibil. Asa doar ca sa te distrezi e inutil s-o citesti. Cine poate citi si crede? Nimeni. Deci am postat-o in zadar. Io stiu ca e adevarata. Sa nu ziceti ca nu v-am spus cand veti da socoteala pentru necredinta voastra. )
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.11.2021 at 18:47:12.
Reply With Quote