Subiect: Sfera de lumina
View Single Post
  #25  
Vechi 26.11.2021, 19:08:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Amiel25 Vezi mesajul
Pamantul nu este plat, are forma unei sfere precum toate obiectele ceresti, am avut un telescop dar nu era bun ( il primise vara mea ), tare mult mi-am dorit sa vad si eu cat de cat planetele mai apropiate, cel putin o licarire... Fratele meu si-a cumparat un Iphone 12, are o camera destul de buna, am facut poze Lunii, o sfera de pamant lunar atarnata pe bolta cereasca, stationand in apropierea Pamantului datorita gravitatii Pamantului ( dar si Luna exercita o forta de gravitatie asupra Pamantului), desi oamenii de stiinta au observat ca Luna se departeaza de noi... Am dat bacalaureatul la fizica, fizica este una din materiile mele favorite.

Da, am inteles, mereu caut indrumare la Dumnezeu, daca merg catre El sau ma departez, mereu il chem pe Hristos atunci cand simt pericol caci pare ca pericol exista, daca exista in lumea noastra, exista si in alte realitatii ascunse noua, insa totul se intampla cu voia Lui Dumnezeu, ceva ce noi nu vom putea niciodata intelege cat timp traim in trup, cunoastem doar ce ne este dat sa cunoastem.
Vezi si aici esti sigur si crezi infailibil in ce ai invatat de la lume.

Citeste Teoria PacMan3D-nD si incearca sa crezi si ai sa vezi ca am dreptate. Si eu am facut mate-fizica multa si grea si cu toate astea abea prin teoria asta m-am apropiat de adevar. Crezi?

Pentru mine Soarele si Luna sunt semisferice si pamantul denivelat pe care stam e inconjurat pe lateral de mari, de ape plate caci apa nu poate sta decat plat deasupra si cum 73% e apa din toata suprafata inseamna ca avem aici mai mult plat decat planeta-glob. Crezi?

Hai ca doar esti mate-fizician, nu fi infailibil si da o sansa Teoriei Pac-Man3D-nD, nu te crede infailibil si ca le stii pe toate ca fizicienii ce-si dau intre ei premii nobel pripindu-se tot mai tare in iluziile pripite in care se adancesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote