View Single Post
  #2  
Vechi 18.09.2013, 20:08:07
sorinarodicaz sorinarodicaz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.09.2013
Mesaje: 1
Implicit Minune cu Sf Efrem

Buna tuturor.
Dupa ce am citit din cartea "Minunile Sf Efrem Cel Nou" si am aflat ca orice minune se savarseste prin El, am decis sa vin aici , sa spun si eu, intamplarea pe care eu o consider raspuns la rugaciunea catre Sf.Efrem Cel Nou sau minune.

Vreau doar sa mentionez, mai intai, ca inainte de aceasta minune, am mai avut bucuria de a mi se raspunde la rugaciunile LUI.

"Eram intr-o noapte tarzie de sambata cand eu si sotul meu ne intorceam de la un botez . Aveam de facut un drum de 100 si ceva de km. Era deja 1.30 noaptea cand eu conduceam , in dreapta mea fiind sotul meu care nu se simtea deloc bine. Ba chiar, pot sa spun, desi cu jena, era foarte ametit. La cativa km dupa plecare sotul meu imi cere cu disperare sa opresc pt ca se simtea din ce in ce mai rau. Asa a si fost. Am oprit undeva intr-un loc fara lumina, un loc pustiu...era foarte rece afara...sotul meu nu era constient de ce facea...dar , va rog sa-mi iertati limbajul, varsa din el ca un izvor...
Desi stergeam si incercam sa-l ajut, nu am reusit nicicum....la un moment dat, imi era fff frig, teama de intunericul din jur, am inceput sa plang la neputinta mea de-l ajuta pe sotul meu...starea de rau care se agrava....si mai ales faptul ca imi interzicea sa conduc mai departe.
La un moment dat, dupa ce m-am oprit din plans, m-am asezat la volan, lasandu-l pe sotul meu sa verse, efectiv pe geam, in continuu...si am inceput sa strig numele Sf. Efrem sa ma ajute sa se linisteasca cat sa ma lase sa conduc cei 100 si ceva de km pana acasa ca de acolo ma descurcam eu sa-l spal si sa-l asez in pat.
Am spus o rugaciune, va spun sincer, am plans strigand numele Sf. Efrem...si am inceput sa conduc incet...dar cu opriri, la insistentele sotului....La un moment dat,sotul meu a adormit. Plangeam si-mi faceam cruce si multumeam Cerului si Sf. Efrem ca pot sa conduc. eram efectiv panicata dar si plina de curaj in acelasi timp.
Azi cand ma gandesc, nu stiu cum am ajuns acasa.
Sunt recunoscatoare Cerului si Sf. Efrem ca imi asculta rugaciunile si vreau sa aduc multumire LUI si aici, asa cum I-am promis ca voi face si cum voi face de fiecare data.
Imi doresc din suflet, ca in acest moment de cumpana din viata mea, Sf. Efrem sa-mi raspunda la rugaciune.
Dumnezeu sa fie cu voi toti!
AMIN! Va multumesc.
Reply With Quote