View Single Post
  #22  
Vechi 30.03.2021, 17:42:46
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Sectarel, nu te mai minti.
Nu stiu cu cine vorbesti. Nu stiu cine e sectarel. Ti-am mai zis, cine zice ala e!
Nu am de ce sa ma mint! M-as auto sabota! Tu ma minti! Tu vrei sa ma inseli!

Citat:
Se vede de la o posta mizeria de la NIP. Nu doar sinodul a zis-o.
Am fost de destule ori de sarbatori in sCNIP si nu am gasit nicio mizerie ci curatenie exemplara, sfintenie, pe Duhul Sfant si pe sfintii Arhangheli.
Sinodul a osandit ca orbii et corbii pentru ca nu merge la Dumnezeu decat cu Credinta si nu cu cerere de minuni si de semne ca sa stie de unde e Cuvantul. Daca n-au primit raspuns atunci gata au sustinut ca e de la om sau de la satana. Credinta vine daca citesti din cartile Albe! Citind vei ajunge sa crezi si sa intelegi cu profunzime Adevarul si de la Cine este Lucrarea si Trambitarea celor 7 Tr. Apocaliptice. Tu esti flasneta unor decizii de osandire similare cu cele de acum 2000 de ani. Ai uitat ca Sfantul Sinod a revenit in toate cazurile cu exceptia ultimei osandiri? Iar acolo pe Irineu l-au oasndit ei defapt sustinand ca nu avea drept canonic sa intemeieze manastirea si atunci l-au obligat sa osandeasca si el s-a supus dar nu si cu inima. S-a supus asa cum cere Scriptura dar cu gandul si cu inima si sufletul la Iisus Cuvantul incat cu inima i-a rebinecuvantat! Tu osandesti revenirile asupra deciziiilor Sfantului Sinod? Asta spui! Asta afirmi. Susti ca toate cele 7 tr. Apocaliptice au fost niste trompete sectare? Asta ai sustinut! Persisti in asta in ciuda Sf. Sinod care a revenit asupra deciziilor? Deci calci in picioare deciziile sf. Sinod asa ca ce tot vorbesti tu de Biserica si de Sf. Sinod este necredinta caci tu esti cel care defapt nu te supui deciziilor ci le calci in picioare. Nu?


Citat:
Nu poti sa vezi ca pamantul e rotund, dar poti sa vezi ca "sinodul s-a pripit"?
Asta inseman sa vezi!.. cu adevarat.
Citat:
Ce vrei sa zici cu prostia asta?
Am alte prostii pe creier, nu in cazul asta!


Citat:
Ca sinodul a luat in graba decizia sau ca sinodul s-a grabit? Tot in mizerie sunteti si acum, nu v-ati desteptat.
Da Sf. Sinod a decis pripit, orbeste! S-a bazat pe obedienta si servilismul unor subordonati. Au decis din interes si ca sa se scape de problema, de massmedia, sa faca pe plac la securism-comunism. Nu exista nicio mizerie. Tu scoti mizerii din tine la fiecare postare si le arunci asupra mea si a lor, a Trambitelor!

Citat:
Sunteti o gramada de sectari. Sinodul "s-a pripit"? Refuzi sa afirmi direct ca Sinodul a gresit si o dai pe cuvinte sfioase?
Nu refuz nimic. A te pripi inseamna ca ai gresit! Nu sunt sectar. De altii nu am cum sa afirm decat ceea ce stiu, ce vad, ce aud. Nici poporul Domnului si nici sf. Tr. Ap. nu au fost si nu sunt sectari. O vreme OD a cazut si a semanat cu sectarii osanadind preotii ortodocsi din pricina ca unii din ei au slujit interesele comunistilor si securistilor, dar ulterior cei din OD au fost reintegrati in ortodoxie cu Iosif Trifa si Traian Dorz cu tot.

Citat:
Tu nu esti capabil sa vezi ca pamantul e rotund si esti capabils ad ai lectii unui sinod? Unde s-a "pripit" Sinodul?
Mi se pare ca discut cu tine si tu esti cel care imi dai lectii si vrei sa fac frumos si sa ma supun orbeste, tie! Cand o sa discut cu Sf. Sinod, abea atunci vei putea sustine ca vreau sa le dau lectii. De ce le-as da lectii? Daca nu vor sa creada de ce sa-i silesc? Nu-s terorist!

Citat:
Sectarele, miroase "pute" cum zice Cleopa, pute la Noul Ierusalim de nu stii ce e cu tine. Pacat ca nu recunosti mirosul...
Nu stiu cu cine vorbesti. Pute in voi necredinta voastra si credeti ca de acolo vine mirosul. Mergeti pe firul fumului, pe firul damfului, pe firul ”parfumului” si o sa gasiti sursa. Fiti un pic mai seriosi cand faceti cercetare DUH-ovniceasca. Tare va veti mira cand veti descoperi sursa putorii. Vine si vremea aia cand vi se vor deschide narile si ochisorii lipiti!

Citat:
Sectarele, dar tu ce o sa faci cand o sa te intrebe Dumnezeu dece nuesti in Biserica si de ce nu asculti de Sinod???
Sunt in poBOR si ascult de preoti, de Duhul, de Biserica si ma supun lui Dumnezeu si sf. Sinod cu exceptia ca eu cred si celor 7Tr. Ap si in Cuvantului lui Dumnezeu. Tu de ce nu te supui revenirii asupra unor decizii ale sf. Sinod? Nu mai este osandit nici preotul Iosif Trifa nici Mosul Dumnezeu sau Petrache Lupu, nici preotul Arsenie Boca, nici Maica Veronica si nici preotul Ioan Iovan. Maica Virginia si sora ei Maria nu a fost osandite de Sinod ci doar in 1993 a fost osandit Irineu si pus, silit sa osandeasca sCNIP. S-a supus sarmanul asa cum cere scriptura sa te supui stapanilor vremelnici ai lumii dar nu a osandit si cu inima si cu sufletul ci cu inima a fost alaturi de Iisus-Cuvantul a carui slujitor inalt este.

Citat:
Tot o dai cu Sinodul, dar lasa sinodul in pace stie el ce face, dar tu ce o sa faci?
O sa ma rog pentru tine! Nu stii ce-ti faci!

Citat:
Le porti altora de grija, dar tu? Tu de ce nuesti in Biserica?
Sunt in poBOR cum sa nu fiu, sunt iudeu-crestin-ortodox-Cuvant. Nu ma lepăd, nu ma dezic!

La fiecare citire din cartile Albe Domnul ma boteaza si ma imbraca si in Cuvant!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.03.2021 at 17:56:54.
Reply With Quote