View Single Post
  #75  
Vechi 27.01.2022, 11:56:32
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 399
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Noi cu AURul, nu-s membru sau simpatizant dar cu ei am sa votez caci au gold medalion la toate capitlolele, o sa iesim la lupta cu mainile goale si o sa intind mainile ca sa formez o cruce si o sa ne rugam Dumnezeului nostru Cel adevarat care ne-a creat sa fie si sa se faca voia Lui asa cum vrea El sa fie facuta voia lui.
Nu fac polemica. Scopul AUR e nobil si de apreciat, dar comportamentul si faptele domnului Simion (vezi replyul meu aici pe thread mai inainte legat de protestul din Postul Mare, Pasti 2021), Dianei Sosoaca ii tradeaza, mai ales simpatizantilor AUR, care tot posteaza poze cu Maica Domnului care il tine pe Simion in brate (vorba vine), Sosoaca care se arata pe un tablou desenata ca printesa razboinica Xena (asta inseamna narcisism, stim ce comportament are Diana, nu trebuie sa dau explicatii), altii care il aseamana pe Simion cu Iisus Hristos. Simion portretizat intr-o coroana de aur divina...si altele mai departe, ce mai vad pe Facebook. Astea sunt excese de idolatrii, care prin analiza psihologica, acest exces de idolatrie va pica prost asupra Bisericii Ortodoxe Romane la mijloc si cei care urasc biserica gen USR,ateii, s.a.m.d vor urî biserica si mai mult si o vor ataca. De asta zic ca nu e bine sa amesteci politica cu religia, ca se vor naste mai multi dusmani impotriva bisericii . Si cine va fi tap ispasitor iar? Aur-ul.

Multi din AUR au picat in pacatul idolatriei acestor personaje si cred ca uita ca cei pe care trebuie sa ii urmam sunt Dumnezeu, Iisus Hristos, Maica Domnului si atat, nu muritorilor de rand.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote