View Single Post
  #74  
Vechi 18.07.2017, 23:52:00
Addy11 Addy11 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2017
Mesaje: 21
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Sunteti comic/a :))))

Preotii care administreaza Sfintele Taine trebuie sa consume ce ramane dupa fiecare-pt ca sunteti constient/a ca asa ceva nu se arunca?!
Ghici ce? Nimeni nu s-a imbolnavit in ani de ani de zile de la o asemenea practica.

Nu stiu cum se face,dar mereu cand m-am imbolbavit de toate bolasnitele astea nu eram nici macar prin preajma potirului.
Totusi sa nu confundam norocul cu minunea...

Sa mor de pricep cum vine asta cu "Nimeni nu s-a imbolnavit in ani de ani de zile". acu' pe bune, isi imagineaza cineva ca dupa ce bagi in tine (ca sa nu mai zic copil) 2 luni pastile te mai duci la popa sa-i zici " nenea nenea vezi ca am facut herpesul asta de la impartasania ta"? e irelevant, la fel ca "n-am auzit de nimeni sa se fi imbolnavit", daca n-am auzit nu e pentru ca nu se intimpla ci pentru ca nu se afla.

Eu sunt convins ca sunt sanse mari te imbolnavesti daca lingi lingurita dupa unul bolnav. Si sunt convins ca au fost oameni care s-au imbolnavit din cauza asta. Dar vezi, daca ai suficienta credinta incat sa mergi, sa stai la cozi si imbranceli cateva ore, ca sa lingi o lingurita linsa de alte sute de necunoscuti inaintea ta si sa ti se para OK asta, atunci cel mai probabil, nu vei identifica respectiva lingurita ca originea imbolnavirii, ci vei arata cu degetul catre alte posibile cauze (autobuz aglomerat, prieten/prietena/sot/sotie racita, etc.). Orice altceva, insa nu inseamna ca lingurita nu ar fi cauza, ci doar ca tu nu vrei sa accepti asta.
Este vorba de reguli elementare de igiena pana la urma, nu discutam fizica cuantica.
Reply With Quote