View Single Post
  #12  
Vechi 27.11.2021, 10:34:05
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.960
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Varujan Vosganian reactie la declaratia lui Tudor Gheorghe
Tudor Gheorghe a pierdut soția de la boala respectivă, la el e mai mult o reacție după un șoc emoțional.

Am citit despre multe cazuri încă de anul trecut, totuși știu vreo 10 oameni care s-au vaccinat și nu are niciunul nimic grav(sper să nici nu aibă pe viitor), unii au luat o aspirină sau așa ceva care e cel mai ieftin anticoagulant câteva zile după vaccin (nu știu dacă are vreun efect), cel mai bine ar fi ca statul să ne spună la câte vaccinări e o reacție mai nasoală, că poate fi una la 500.000, una la 1 milion șamd.

Dacă va fi vreodată obligatoriu cred că mulți se vor vaccina pt a nu pierde locul de muncă și a nu ajunge pe străzi, știu oameni care s-au vaccinat și pt a intra la ANAF că au firme sau alte forme de venituri și trebuie să facă minimum un drum pe lună acolo.
Mai e și problema cu accesul la pașapoarte și la examenul de permis auto unde de multe ori îți trebuie test de fiecare dată când te duci.

Rar am văzut articole cu cineva care să o pățească de la Johnson, singura speranță ar fi să dispară boala de prin Mai 2022 când vine căldura și să nu reapară din Octombrie 2022, până atunci e posibil să mai urmeze un val anul viitor.

Dacă nu ne vaccinăm din varii motive (preponderent medicale) ar fi bine să ne prindă în viață lunile Mai-Iunie 2022, altfel grăbim sfârșitul personal.

Mihai Făgădaru un tânăr patriot care a luptat și la referendumul pentru familie, nu a fost atent și a pățit-o.
https://r3media.ro/a-murit-mihai-fagadaru/

Credeți că n-a avut anti-virale (fiind asistent medical), sau pulsoximetru, dar a luat contact cu bolnavi pe care i-a îngrijit și probabil s-a tratat prea târziu , între bolnavi încărcătura virală e și mai mare decât dacă ai lua-o de pe suprafețe, sau poate a luat și din piață de la proteste.

A ajuns repede la 90% afectare pulmonară și a refuzat aparatele, a avut și afecțiuni preexistente sinuzită, diabet, supraponderal etc.

Boala asta decompenesează foarte repede, poate scădea saturația de la 94% la 80% într-o singură zi.

Pe cine încălzește moartea omului, când era nevoie de el în viață, că vor mai fi multe ispite poate zeci de ispite publice în următorii 20-30 de ani la care se va putea face mărturie ?

Poate vor mai urma încă 20-30 de ani diabolici în care e călcat în picioare orice familie, , învățământul, tradiții, istorie, specific local, granițe, vor fi fenomene cancel culture, sau măsuri chipurile climatice care vor ruina oamenii financiar etc.

Ce faci dacă pici la începutul bătăliei, pe cine ajuți ?

Au murit și preoți tineri până-n 50 de ani, din martie 2020 de când a început, pe cine a ajutat că de la amvoanele respective nu mai predică un preot bun care poate era viitorul parohiei pe următorii 20 de ani ?

Aveți grijă de voi măcar dacă nu vă vaccinați, nu mergeți nici la târgurile de Crăciun sau în piață de revelion.

Majoritatea care refuză vaccinarea nici nu ne zic ce să facem să evităm sau să trecem la minim prin boală, dacă Doamne ferește pe cineva pică boala.

Plus că sunt cazuri când toată familia poate fi afectată, deci nu mai are cine pe cine să îngrijească că sunt toți la pat și nu pot nici măcar să-și procure un minim de medicamente.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 27.11.2021 at 10:55:40.
Reply With Quote