View Single Post
  #25  
Vechi 29.11.2021, 09:21:49
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Vezi ca si DJ-eala e o meserie. Daca un DJ se vaccineaza ca sa mearga la munca, e la fel ca oricine care se vaccineaza ca sa poata sa mearga la munca sa-si intretina familia cum ai spus tu pentru scopuri bune....dar tot atrage mania lui Dumnezeu? (nu are logica)
Știu la ce m-am referit uite cum Steve Aoki chiar la Untold aruncă cu tort în clubalăi, celebrul CAKE ME și unii stau ca prostalăii https://youtu.be/lrHMT56NpdE?t=1503

Ce vrei să zic despre unii care stau să dea altu cu tort în ei, ba chiar se aruncă spre tort și se mânjesc cu el, n-au reflexe minime să se ferească, nici în taxi nu-i lasă așa, că sunt niște savanți emeriți ai României, nu cumva e haștagimea votantă de progresisme acolo ?

Se aruncă în tort unul cu responsabilități, familie, copii, cu bătrâni în grijă, într-o perioadă de pandemie, să riște inutil ?

Nu crezi că-l mâniem pe Dumnezeu cu petrecerile astea și de aceea România e năpăstuită ?

Meseria de DJ e o meserie care poate fi schimbată și nu e de bază pentru majoritatea, nu se întrețin doar din ea, eu mă refeream la medici din prima linie care iau contact cu surse directe și încărcătură virală foarte mare, aceia nu prea au ce face, ce să facă.

Cine știe câtă evaziune fiscală se face pe la evenimentele astea multe private pe plajele din Mamaia, nu neapărat la Untold.

Ai văzut interviul cu Sorin Gadola unul din fondatorii untold, ce ispite a avut până a găsit drumul spre Biserică, avea niște boli auto-imune care i-au făcut viața grea, crezi că e întâmplător ?

Tu crezi că întâmplător cade tineretul și implicit orașele mari ale României în reflexe pavloviene de ură față de orice e valoare tradiție, dezrădăcinare, pub-ăreala și clubăreala nu au nicio vină pentru distrugerea tineretului românesc care a fost mult mai evlavios în anii 90 ?

Ai văzut cum era tineretul în anii 90 ?

Uite aici Părintele Galeriu și tinerii din ASCOR București comemorând martirii revoluției în anii 90, tu vezi ce tineret a avut România și cum ne-au schimbat mințile la 180 grade ?

https://youtu.be/Ji5gqjItE2U?t=551

Atunci oamenii aveau îmbrăcăminte modestă și erau foarte smeriți și așezați, nu erau sofisitcăraie la târgurile de Crăciun acum au poate de 10 ori mai mulți bani și nu mai au așezarea sufletească.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote