View Single Post
  #28  
Vechi 29.11.2021, 11:12:59
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.962
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
La festival mania lui Dumnezeu cel mai probabil se atrage la cei care fac excese cu drogurile sau bautura doar atat, ca sunt nu pot sa zic. Numai ca la festival nu am vazut pe NIMENI sa se ia la bataie cu cineva.
Nu stiu, eu m-am nascut dupa 90.
Dragul meu frate întru Hristos și coleg de mântuire problema cu festivalurile e mult mai mare decât se vede.
În primul rând e o mită mascată electorală cu care politicienii de centru driapta modern își țin în staul votanții, Untoldul și Neversea e făina și uleiul politicienilor ultra liberali care marketizează electoral libertinajul, la fel cum și PD-L-ul a încercat să marketizeze votanții Misa vamaioți și spiraliști după ce s-a pus PNA-ul lui Năstase pe Grig ca să arate că face treabă .

Din cauza lor suferă însă oamenii care s-ar odihni și se distruge cumințenia tineretului, care e absorbit în astfel de vortexuri:

Uite ce spunea acum câțiva ani părintele Claudiu Melean din Cluj Napoca de la Oastea Domnului Cluj despre Untold

Preot din Cluj, despre Untold: „Ați spurcat orașul nostru. Untold e închinat lui satan”

https://stirileprotv.ro/stiri/social...lui-satan.html

„Până când ne veți batjocori credință cu Untold-ul închinat lui satan? Până când o tot jigniți pe Maică Domnului și credincioșii care-i cinstesc Adormirea? De ce ne întunecați cu o sărbătoare a întunericului tocmai în sărbătoarea luminii taborice?”

Problema e că una o hrănește pe alta, anumiți politicieni cumințesc haștagimea cu astfel de reverii și tineretul pică într-o și mai mare măsură în plasă an de an.

Deci ca să-și facă unii, mai ales unul la Cluj scor electoral se distruge liniștea unui oraș cuminte, cochet, studios, o perlă a intelectualității ardelene, an de an.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote