View Single Post
  #100  
Vechi 25.04.2024, 11:47:15
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 281
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
George Simion s-a consultat cu ierarhi, stareți, a fost la Oașa, a fost pe la mitropoliți în audiență privată, cred că și refacerea referendumului pt Familie e tot gândită să ajute B.O.R. și morala conservatoare a societății.
Serios, s-a consultat el cu ierarhi, mitropoliți, stareți, monahi?

Și cu alții în afară de tov. STREZA (Liviu) și eventual de acel ex-INFRACTOR (Joantă Sorin) din subordinea lui Streza despre care am menționat la discuțiile despre problemele cu educația religioasă și despre dezastrul fără precedent din Episcopia Sibiului? Și de ce îl menționez și pe ex-infractorul respectiv, pentru că, așa cum am mai spus, a ținut să apară ostentativ în acele fotografii menționate, ceea ce poate da de înțeles că ar fi vrut să transmită că ar fi vreun „om din umbră” care ar fi participat la negocierile cu Simion, ceea ce evident că dacă ar fi adevărat ar fi o chestie extrem de dubioasă și chiar gravă, avînd în vedere că fișa postului oficială, publică sigur nu prevede astfel de atribuții, deci ar ridica semne de întrebare dacă nu cumva ar mai avea și altă „fișă de post” „secretă” sau „discretă”.

Nu vrei să ne spui și nouă cu cine s-ar mai fi „consultat” Simion?

Ce și-o fi zis Simion, lasă că monahii, stareții aceia stau ascunși „prin munți” și nu știu ei cu ce se ocupă el, și oricum nu ar avea să le dea lor vreo „socoteală”, că doar el este „marele Georgică”, despre care poate să vadă oricine că deja se crede „uns împărat”, că ar fi „câștigat alegerile” deja („cu ajutorul lui Dumnezeu”, că nemernicul nu putea să nu încerce să Îl amestece pe Dumnezeu în spurcăciunile lui) și se pregătește pentru „guvernare”.

(Cât se poate baza Simion pe Streza, pe lângă acțiunile absolut incalificabile ale lui Streza legate de acea cruce șaguniană (și pentru care ar fi trebuit să fie deja caterisit, printre alte lucruri care ar fi trebuit să i se întîmple de la instituții de securitate națională și chiar și de alt fel, într-o țară normală), nu știu dacă și pricepe Georgică „al nostru”... Nu de alta, dar Streza ar putea avea și el chiriarhii lui, că el nu-i chiriarh, el e un „geambaș/vînzător” „de copii” și nu doar „de copii”...)
Reply With Quote