View Single Post
  #3  
Vechi 24.06.2023, 09:57:39
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.082
Implicit

Stict părerea mea, lumea îl cheamă pt că pe unde merge face audiență deci e logica audienței, am fost la câteva conferințe de ale lui, niciodată nu mi s-au cerut bani.
Efectiv nu aveai loc în săli cu sute de locuri pe scaun, a trebuit să plece din lume să nu se aglomereze căile de evacuare în caz de incendiu.

El nu mai are pe unde să urce, ia salariu mai mare din universitate decât din preoție, e doar co-slujitor la Catedrală, e căsătorit deci nu poate fi episcop.

Aici B.O.R. ar putea face un statut al preoților în care să reglementeze situația aparițiilor în afara amvonului, e mai comod să folosești difuziunea în masă net, tv, radio, decât să mergi din casă în casă unde să-ți iei și înjurături.

Dacă nu s-ar mai posta niciun material cu preoți ortodocși pe net, locul oricum ar fi luat de predicile neoprotestanților care unele au milioane de vizualizări pe canalele lor de youtube, deși sunt doar vreo 500k de neoprotestanți în Ro din toate cultele adunate.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote