View Single Post
  #6  
Vechi 24.08.2009, 21:52:11
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinalex Vezi mesajul
Doamna, eu spuneam ca nu-mi place cum suna...si nu-mi place! Si rugaciunile le citesc si le ascult ca d'aia vorbesc acum... inseamna ca stiu despre ce vorbesc! Si nu m-am limitat doar la a citi rugaciunile! Si genul asta al dvs de...apostrofare... doar lasa rece! Repet: nu inteleg de ce trebuie sa ne apropiem "cu frica de Bunul Dumnezeu"! E poate sper doar o chestiune de limbaj... nu si de atitudine! Dvs nu aveti decat sa va limitati la raspunsul asta, eu va mai spun ca mai sunt si alti tineri care se intreaba asta si nu stiu daca-i bine...
Ți-am dat un răspuns care reflectă nivelul meu duhovnicesc.Am depășit perioada întrebărilor(a existat și o astfel de perioadă). Credința este mai mult trăire și mai puțin rațiune.Sunt convinsă că vei primi și alte răspunsuri unele te vor mulțumi,altele nu.
După ce toată viața am căutat să știu cât mai mult, la anii pe care îi port știu ...."că nu știu nimic"și mai știu că nu-mi este frică decât de Dumnezeu.Sporire în ale credinței îți doresc.
Este foarte bine când oamenii își pun întrebări și foarte firesc ca tinerii să-și pună mereu întrebări.Înțelepciunea vine cu timpul.
Reply With Quote