View Single Post
  #25  
Vechi 19.03.2007, 09:31:07
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jeny
cred ca trebuie sa incepem postul cu o spovedanie sincera sa ne curatim de patimi sa punem inceput bun...
.
Poi pocaintza, ce este pocaintza? este un lucru nu foarte dificil pe care nu-l prea mai considera nimeni in ziua de azi, in schimb cu totzii parca se pocaiesc, si unii s-ar putea chiar s-o faca... Personal nu sunt nemultzumit ca nu reushesc sa ma pocaiesc, ci lucrurile imi scapa si luind-o pe aratura, nu prea mai reushesc s-o fac a doua oara, atreia oara... a zecea oara..., a shapteshpe-a oara..., oricum macar putzinul pocait pe care l-am pocait de nu mi-ar aburii lentilele de la ochelarii pe care nu-i port fiindca vad dealtfel foarte bine si ar fi bine, ash fi multzumit... d-ar n-am cum fi ca am descoperit ca nu prea ma pocaiesc, nu prea mai stiu nici cum se face... in schimb am devenit foarte labil... si nu stiu daca e in ordine sa continui asha... adica dupa ce ma pocaiesc cate putzin, parca imi vine o nevoie de pshiholog... deci o las mai moale ca se pare ca pocaintza vine pe mai tarziu... si oricum am observat ca e foarte mare aglomeratzie la biserica... asha ca e greu si acolo...
Reply With Quote