View Single Post
  #571  
Vechi 01.08.2012, 18:07:52
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Am inteles.... acesti 3% sau 2% sunt mult mai importanti decat 85%.: Ce aberatie !!
Nu e vorba de 2-3%, ci de 16%, fără a socoti (repet) ortodocșii ce nu sunt de acord cu acest proiect.

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Iar , cat timp dumneata esti un adventist (adica nu ai nici o legatura cu B.O) te rog sa nu te amesteci in problemele de arhitectura din cadrul Bisericilor Ortodoxe...
Nici nu m-am amestecat în aceste probleme arhitectonice, s-au amestecat suficient ortodocșii ce s-au exprimat clar împotriva acestei orori din punctul de vedere (repet pentru a 2-a oară!) al ortodoxiei, nu al meu. Eu le-am preluat doar ideile, din partea mea puteți s-o clădiți și din cristale Swarovski dacă vă dă mâna! Bineînțeles mâna voastră, nu a altora; ceea ce ar presupune o zecime (ori chiar două) plătită de poporul ortodox. Căci mă îndoiesc că Biserica va vinde ceva mii de hectare de pădure să facă rost de bani...

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Iar eu zic , sa lasam balta pentru ca discutiile legate de Catedrala Mantuirii Neamului sunt inetrminabile ca si discutiile cu ceausescu.
De acord.
Reply With Quote