Subiect: Vreau o familie
View Single Post
  #28  
Vechi 17.10.2010, 13:34:47
anonim30 anonim30 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 45
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriela24 Vezi mesajul
Sufar si acum dar am spus ce pot sa fac mai mult. Sa cred in Dumnezeu si poate cineva stie si imi da un sfat ce pot sa fac de acum in colo.
Va multumesc!
Draguta mea Gabriela,

Ma simt direct raspunzatoare sa-ti dau un sfat, desi nu sunt cea mai in masura ( dupa cum ai citit si despre nelinistea mea ), insa eu am deschis acest topic, prin care nu as fi vrut sa intristez pe nimeni. Totusi, toti avem de invatat..unii de la altii. De multe ori am stari depresive, sunt trista...dar stii ce, indata cum ma silesc sa ies din aceasta stare si imi indrept atentia la El, imi trece, imi alina suferinta. Si ma gandesc ca chiar sunt o mare bleaga, ca nu sunt in stare sa primesc medicamentul pe care El mi-l da...chiar si amar fiind acesta, caci dupa urmarea tratamentului, bolnavul va fi sanatos dinnou. Si cu toata suferinta pe care o simt, totusi cand ' vorbesc ' cu El spun asa: ' Doamne stiu ca Tu ma iubesti, desi nu merit, stiu ca mi-ai dat pana acum tot ce ti-am cerut, desi nu meritam, dar ti-a fost mila de mine si ai facut-o indurandu-te de mine, stiind totusi ca nu este bine pentru mine. Acum, te rog, nu mai fa voia mea, oricat de greu mi-ar fi, ci fa voia Ta, caci Tu stii ce e mai bine pentru mine'...si indata imi trece supararea...:)

Last edited by anonim30; 17.10.2010 at 13:49:43.
Reply With Quote